Elektronska kontrola setve

Prve kontrole sa tranzistorima su imale implementiranu tu osobinu da ne pište na okretanju, odnosno ako SVE baterije prijavljuju grešku, elektronika onda zna da je u pitanju dignuta mašina i isključi zujalicu. Ne znam zašto programeri sad ne stavljaju u program ovu mogućnost, možda zbog pucanja pogonskog lanca?
 
Moja agroelektronika, kad ne rade svih 6 pišti par sekundi i stane. To je kad okrećeš, zapišti čisto da znaš da ne rade ali prekine za par sekundi da ne smeta. U ostalim slučajevima pišti stalno...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Prve kontrole sa tranzistorima su imale implementiranu tu osobinu da ne pište na okretanju, odnosno ako SVE baterije prijavljuju grešku, elektronika onda zna da je u pitanju dignuta mašina i isključi zujalicu. Ne znam zašto programeri sad ne stavljaju u program ovu mogućnost, možda zbog pucanja pogonskog lanca?
Meni se ove godine desilo da mi je žetveli ostatak uleteo u lanac i smako ga sa menjača, popalile se sve 4 i krenula da pišti, ja pomislio da je zabrljavila kontrola i sejao tako još 50 ak metara,dok nisam sišao da proverim, početak parcele pa je uletelo od komšije. Imam agroelektroniku i ne bih ni počinjao setvu bez nje barem jednom u sezoni zapišti kad nestane seme, samo nek pišti ona dok ne seje na okretanju meni ne smeta
 
Meni ta H&L pisti haos, i iz nevezanog, istripujem se x puta , sidjem dole ,svaka baterija baca ali ona pisti i dalje.
Napravio zamrake, mrkli mrak oko senzora i idalje zeza, ali samo odredjena baterija.
Ostale rade ok, verovatno ne ispravan senzor ili sta vec
Probacu novi staviti na prolece.
Svao sam likove sto ih prave tvrde da je sa njom sve u redu , a ona pisti sve vreme.
Cetkicom za zube glancao senzore , ma show.
Ali baterije koje rade pokazu u zrno koliko je bacila.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Provjeris unimerom da li su diode u redu , da li postoji neki prekid ili je neka krepala.

Ako je pravljeno modularno da mozes iskljuciti i kljuciti senzore, zamjeni mjesta , utvrdis do cega je problem i bez unimera.
 
Meni ta H&L pisti haos, i iz nevezanog, istripujem se x puta , sidjem dole ,svaka baterija baca ali ona pisti i dalje.
Napravio zamrake, mrkli mrak oko senzora i idalje zeza, ali samo odredjena baterija.
Ostale rade ok, verovatno ne ispravan senzor ili sta vec
Probacu novi staviti na prolece.
Svao sam likove sto ih prave tvrde da je sa njom sve u redu , a ona pisti sve vreme.
Cetkicom za zube glancao senzore , ma show.
Ali baterije koje rade pokazu u zrno koliko je bacila.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
I kod mene isto tako, cetvrta baterija najvise pisti tako bezveze, a i ostale ponekad. Mozda bolje radi ona obicna koja ne broji zrna i razmak. Ako mi i ove godine bude tako pistala ima da pocupam sve i bacim kupim najobicniju i gas. Jedan Burazer sa ozdokenovom kontrolon nema problema,a drugi sa agroelektronikom, a ja se pravim pametan hocu tu sto broji razmak i zrna
 
Meni ta H&L pisti haos, i iz nevezanog, istripujem se x puta , sidjem dole ,svaka baterija baca ali ona pisti i dalje.
Napravio zamrake, mrkli mrak oko senzora i idalje zeza, ali samo odredjena baterija.
Ostale rade ok, verovatno ne ispravan senzor ili sta vec
Probacu novi staviti na prolece.
Svao sam likove sto ih prave tvrde da je sa njom sve u redu , a ona pisti sve vreme.
Cetkicom za zube glancao senzore , ma show.
Ali baterije koje rade pokazu u zrno koliko je bacila.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Ja imam isti problem sa Ozdokenom, pišti pa ne pišti, i tako stalno, po sto puta siđem dolje jer više ne znam kada baca, seme, a kada ne, prošlo proleće mi na trećem redu se uopće nije palila, stalno ugašena, sada prije setve bi morao sve redom provjeravati, ne znam uopće od kuda da krenem, a i postoje li uopće zamenski delovi za ozdoken ili ću morati nešto kemijat od neke druge elektornike, čak sam bio razmišljao da sknem dole i stavim neku jeftinu (inače ova koštala 1000 eura dok sam kupovao sejalicu pre 4 godine)
 
Probaj da napskaš sve kontakte sa WD-om.Kod nas je tako znala da brljavi Agroelektronika na prošloj sejalici pa se rešavalo ovim putem.
 
Аууу јели има и сензоре, пошто је мене скоро отпала са сејалице са све сензорима, а нисам је после нашао.Баш личи односно иста ова. 😭🤣
 
Nazad
Vrh