Elektro instalacija

Ja sam razmišljao da uzmem sličnu, samo onu kraću od 30cm... ova mi je veća od kabine traktora, jel ima neko iskustva sa tim rotacijama...
 
Postoji mogućnost da na tehničkom bude problem jer je ovo kamionski blinker. Okrugli blinkeri sigurno prolaze. Sretao sam putem okrugle blinkere na traktorima ali nisam zadovoljan vidljivošću.
Kad vidim u oglasu da šalje na moju odgovornost, vidim prevaru u najavi ili klimav kvalitet robe. Pa ne pakujem ja pa da šalje na moju odgovornost. Uvek može neispravan da pošalje i da se pravda “crklo u transportu”. Bež’te od takvih.
 
Imam problem na traktoru,kada uljučim dva potršača počinje da mi zizi lampica od punjenj.Konkretno radi se o ventilatoru i prednjem brisacu,kada se uključi jedan potrošac zizi manje a na oba više.Kada su ova dva potrošača isključena nema zizenja lampice.Na ostalim potrošacima tipa svetala ,radija.... taj problem ne postoji.U čemu moze biti problem?
 
Ja dobra sklopnu tehniku kupujem u Minor(Zemun) i SAH elektronik(Beograd kod Hipodroma).
Za tako male motore koji rade kratko povremeno ti netreba sklopka/kontaktor i motorna zaštita.
Recimo ovo bi ti završilo posao:

ili nešto od ovog:

Može i za tri faze.
Za sve što radi duže, motorna zaštita, kontaktor i tasteri su obavezni.
 
Imam problem na traktoru,kada uljučim dva potršača počinje da mi zizi lampica od punjenj.Konkretno radi se o ventilatoru i prednjem brisacu,kada se uključi jedan potrošac zizi manje a na oba više.Kada su ova dva potrošača isključena nema zizenja lampice.Na ostalim potrošacima tipa svetala ,radija.... taj problem ne postoji.U čemu moze biti problem?
Ako radi sve ostalo u tom momentu, jasno da fali struje ukupno tj slabije punjenje od potrosnje. Ventilacija i brisac imaju dosta jake motore, ako pogledas zice bice ti jasno koliko su jace nego npr za prednja svetla.
 
Neradi nista osim ventilatora a zizi.ako ugasim ventilator a popalim sva svetla i prednja i zadnja i sve ostale potrosace ne zizi

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Javlja se razlika u naponu pa zato. Kada povuče ventilator na tabli padne napon na 10-11V pa 14-10=4V dovoljno da se javi crvena. Verovatno da se kontakt i ventilator napajaju preko iste žice. Proveri žicu i njene papučice koja ti dovodi struju za kontakt. Proveri i mase instrument table i ventilatora/brisača. Slabe su šanse da je problem u alternatoru ili regleru.
 
@ Mirosti

Odgovaraju mi samo zatvoreni.

Ovaj siso 32 ce odgovarati za trofazne.Samo mi ostaje za monofazni za mesalicu da nabavim neki 0-1-start.
 
Ja i za monofaznu koristim trofazne grebenaste, jer odavno nisam ni video sa tri pola..
Neznam ni kako izgleda potpuno zatvoren.
Valda to možeš i sam napraviti.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Javlja se razlika u naponu pa zato. Kada povuče ventilator na tabli padne napon na 10-11V pa 14-10=4V dovoljno da se javi crvena. Verovatno da se kontakt i ventilator napajaju preko iste žice. Proveri žicu i njene papučice koja ti dovodi struju za kontakt. Proveri i mase instrument table i ventilatora/brisača. Slabe su šanse da je problem u alternatoru ili regleru.
Do mase nije to sam i ja prvo pomislio pa sam dovodio direktno sa akumulatora

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ljudi ako moze pomoc. Kupio sam led svetlo za kabinu. Ima tri zice: crnu koja je masa pretpostavljam, zutu i crvenu. Nije mi jasno sta radim sa zutom i crvenom. Da li ih spajam, ili vec sta...?
 
Vasovac-imao sam dva takva slucaja....i to za ne poverovati na dva john deere 4440....na jednom masa kabine na drugom sam motor brisaca se rasusio i vukao puno struje za pokretanje....

boki bole.. trebala bi biti crna masa ali kinez je kinez....verovatno ima dve jacine svetla...zato ima crvenu i zutu...probaj jednu pa drugu pa ces videti
 
Koje prekidace koristite za ugradnju u traktor,i gde kupujete? Namena je za svetla,radna i transportna,rotacije i ventilatore.
 
Menu na torpedu desetak godina unazad takozvani cug prekidaci uspesno vrse posao, kako na rotaciji tako I na prednjim I zadnjim svetlima.
 
za sve potrosace cug prekidac ili klik klak + relej....cug prekidacu sad sto se prodaju su smece....birati najskuplji..ovi jeftiniji ili probiju ili se raspadnu

za osigurace...skup potrosaca podeljeno sa 12v puta dva...zbog losih osiguraca
 
Nazad
Vrh