Elektro instalacija

Ja sam se namenjao svakojakih prekidača i ne traju nikoliko,zadnji koji sam kupio trajao 2 paljenja i istopio se
 
od 5 takvih...4 je crklo brzo..mozda za mesec dana...jedan za sad radi...probao sam neke sa tzv kljucem ista stvar + zmaja 142 nije mogao da upali
zadnje sam kupio neke za 3600..za sad rade...ako se setim slikacu sutra...jedan jos imam u rezervi
 
Jedno pitanje vezano za alternatore tj regler na alternatoru. Da li su svi univerzalni po pitanju punjena (ako ne gresim svi su 14,5v),da li postoje npr od 14,2v , 14,5v , 14,7v i slicno?
 
Koliko znam svi su deklarisani na 14,4V, ovi što idu na četkice. Taj napon može da varira od 13,8 do 14,5. Te granice priznaju proizvođači akumulatora za garantni rok. Samo kod Rusa sam video da regler može da se podešava na letnje i zimsko punjenje.
 
Pitam zbog toga sto sam promenio regler na traktoru(potrosile se cetkice),stavio novi. Na instrument tabli na traktoru stoji max punjenje jos cak po nekada hoce da pisti kako prepunja,pa zbog toga pitam.
 
Zavisi šta meri taj instrumenat. Ako meri struju onda je ok da pokazuje maksimum dok ne nadoknadi struju koju je izgubio akumulator. Ako je naponski, onda nebi smelo da preskače obeleženo polje. IMT obično meri struju.
 
Postavicu pitanje i ovde , regler od zetora
stari ima kontakte
D+
DF
D-

novi ima
54
D+
DF
B-

Da li neko zna kako da povezem ovaj novi regler ?
D- je na starom masa , da li je to isto masa B- na novom ?
 
Treba mi preporuka za grebansti prekidac 0-1-start za monofazni motor(550w)?

I predlog za grebaenasti 0-1 za trofazne motore, da moze da izdrzi 20A.

Ako neko zna koji su kvalitetni i da mi preporuci online prodavnicu.
 
Za to ti ne treba grebenasti vec dm sklopka.
A grebenasti domaci ni jedan. Pre neki dan sam menjao jedan 63A izgoreo jedan kontakt na opterecenju od 2-3kw ugupno, ne vise od 1kw po fazi. Verovatno nije dobro uklopio, svi kontakti stegnuti, sve ispravno. Uradjen ormar pre godinu ipo. Mislim da je Eltex proizvodjac.
 
Za to ti ne treba grebenasti vec dm sklopka.
A grebenasti domaci ni jedan. Pre neki dan sam menjao jedan 63A izgoreo jedan kontakt na opterecenju od 2-3kw ugupno, ne vise od 1kw po fazi. Verovatno nije dobro uklopio, svi kontakti stegnuti, sve ispravno. Uradjen ormar pre godinu ipo. Mislim da je Eltex proizvodjac.


0-1-start mi treba za mesalicu za beton, umesto centrifugalnog prekidaca.
 
Nazad
Vrh