E-Agrar

I onda se meni zameri što sam pokušao uz sve regularno da obnovim gazdinstvo na "stari" način.
U stvari i jesam, ali džabe jer se ispostavilo da ni zaposleni u trezoru ne znaju baš sve i nemaju uputstva.

Lično prilično dobro vladam elektronskim tehnologijama i nije mi to problem, ali baš zato što sam znao da kod nas
takve stvari ne mogu proći glatko hteo sam da izbegnem tu problematiku.
Inače sam i pored nepravilnosti sa njihove strane obnovio gazdinstvo prvog dana nakon zvaničnog početka rada.

Medjutim ovo se sad zaista pretvara u "nadogradjivanje" u hodu.
Pustili su u rad nedoradjen i neprečišćen servis sa mnoštvom nelogičnosti pa ga sad "doteruju".
Samo se pojave crveni uzvičnici pa iako si mislio da si posao obavio to nije slučaj.
Plašim se da i tu "dokumentaciju" koja se šalje uglavno niko ne kontroliše pa da će i tu biti kasnije ispravljanja.
To je ogroman posao, i za to im trebaju svi oni koji su i do sada to radili da kažem sa papirom.
A obaveštenja nikakvog.
Čemu onda ostavljanje kontakt podataka i email-a?
Red bi bio bar kada se izvrši obnova gazdinstva da potvrda o tome stigne na registorvani mail.
Šta misle da će ljudi svakodnevno da se loguju i proveravaju šta je njima palo na pamet da izmene?

Još jedna slika naše stvarnosti i priče o izvozu IT sektora u iznosu od 2.500.000.000 Evra.
Šta li i kome mi to izvozimo..
 
@dukej I kod mene iste crvene oznake,a pre ih nije bilo :LOL: ....isto sam samo uneo jmbg zakupodavca i prihvatilo je,ali nesto sam sumnjiv da ce kasnije opet biti crveno i trazice ugovor ....
A ostao mi problem licne karte,kako da prilozim ocitanu licnu kartu ?,moja je sa cipom naravno.
 
Slikam monitor kompijutera gde je otvoren prozor ucitane licne karte preko citaca ?.
Inace subvencije po hektaru isplacuju po prijavi za istu ili pocinju tek posle 15maja kad se zavrsi rok za prijave ?.
 
Slikam monitor kompijutera gde je otvoren prozor ucitane licne karte preko citaca ?.
Inace subvencije po hektaru isplacuju po prijavi za istu ili pocinju tek posle 15maja kad se zavrsi rok za prijave ?.
Odštampaj i slikaj papir očitane lične karte i "aploaduj".
Možda možeš i ekran da slikaš prihvatiće verovatno.
A za ovo drugo ko zna,ni oni sami još ne znaju kad će platiti.
 
Sta radite u situacijama kad je zemlja u katastru obelezena kao "Livada" a na toj parceli imate na primer kukuruz ove godine. Ja imam takav slucaj za parcelu koja nikad nije bila livada i u brdu je ne moze ni biti livada po lokaciji ali eto neko je tako napisao u katastru.. Ako dodam tu parcelu i stavim u biljnu strukturu "Merkatilni kukuruz" da li ce mi to praviti problem mozda kasnije ?
 
Имам парцеле које су катастарски ливаде али одавно су претворене у њиве и на њима се сеју житарице. Тако је било пријављено и у староом регистру, и сад сам ажурирао.

Иначе, ни на једној ливади нисам оставио ”Природне ливаде” већ ”Засејане ливаде” јер за ове прве нема субвенције. Исто је тако било и у старом регистру.
 
Zna li neko zašto ne mogu da promenim račun. Ne može da se promeni naziv banke. Da li je neko imao sličan problem
 
@Bane1986 Ne mogu da stampam,stampac ne moze da se poveze sa racunarom jer ne valja driver ....ne mogu naci nikako driver za njega trazio sam ceo dan,previse je star stampac i valjda nema podrske za njega vise.Nzm kako drugacije da osposobim stampac,moracemo nov stampac i skener kupovati za eagrar :LOL: .
Inace slikao sam tako licnu kartu ocitanu kao sto sam objasnio i na jedno gazdinstvo mi to prihvatio,na drugo nije,tj i dalje mi stoji zutim uokviren tekst gde pise :Промењена адрeса седишта је у процесу провере од стране Регистратора,itd itd...
Stvar je u tome sto na drugo gazdinstvo mi to ne prikazuje .....kako je tamo uspela slika stampane licne karte a ovde nije mi nije jasno.
 
Meni pise da je gazdinstvo pasivno,sve sam odradio i upisao. Zovem Ministarstvo oni kazu zovi e agrar ,zovem e agrar oni kazu mi nemamo uvid u tvoje gazdinsto. Zovem Pss neznaju,zovem ponovo ministarstvo,kaze zovi te Kreditno odeljenje,zovem kreditno,kazu kod nas ste aktivni. Jebe lud zbunjenog, a ja i dalje u Pasivnom. Neznam vise sta raditi?
 
Smeće neviđeno. Preporuka je svima koji su obnovili gazdinstvo ranije( bar misle da su obnovili) da se ponovo uloguju i provere. I meni je sve bilo u redu, kao clanu s prethodne strane, danas se slucajno ulogujem, nista ne valja. Sve parcele pod uzvicnikom, sediste, itd. Siguran sam da veliki broj starijih i nece ponovo uci na sajt e agrar ove godine, a ne znam hoce li im isplatiti subvencije ako fali jmbg zakupodavca, itd...
Spremite kafu, ugovore gde pisu svaciji JMGB-ovi, i slikajte svoje licne karte s obe strane. :D
 
@Bane1986 eee vidis meni u ukupan zbir ne ulaze parcele na koje sam dodavao posedovni list iz e katastra i dalje mi tu stoji uzvicnik da se moraju proveriti. A to su sve parcele koje su nekad upisane u katastar nez JMBG tako da ipak mislim da mora da se ode do katastra

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Jel ce biti potreban elektronski potpis za subvencije po hektaru ?.U tom slucaju mi preko kompa i licne karte cemo ipak morati i preko mobilnog consent id da pravimo zbog clouda i elektronskog potpisa ?,ili ima neki drugih nacin ?.
 
Meni pise da je gazdinstvo pasivno,sve sam odradio i upisao. Zovem Ministarstvo oni kazu zovi e agrar ,zovem e agrar oni kazu mi nemamo uvid u tvoje gazdinsto. Zovem Pss neznaju,zovem ponovo ministarstvo,kaze zovi te Kreditno odeljenje,zovem kreditno,kazu kod nas ste aktivni. Jebe lud zbunjenog, a ja i dalje u Pasivnom. Neznam vise sta raditi?
Kaži mi, molim te, na koji broj si zvao eAgrar? Ako je to onaj 0800 107 107 kako si uspeo da ih dobiješ?
 
Da, greška u kucanju, 0800 106 107. Na taj broj sam zvao milion puta, kad se uspostavi veza ukucam 5 (za razgovor sa operaterom) i svaki put kaže nema slobodnih operatera, pozovite kasnije i prekine vezu.
 
Zvao sam i ja, ne znam nikog da je uspostavio vezu na taj broj.. Izgleda su ovu tetu prebacili da radi sa strankama za eAgrar..

368027_screenshot-8_ff.jpg
 
Jedno pitanje. Mozda je već odgovoreno...

Kada unosim ne regstrovanu drzavnu zemlju koja je u mom zakupu idem na opciju "Vlasništvo nosioca koje nije uredjeno u katastru" ili?
Ako idem na "zakupleno ili ustupljeno zemljište" trazi JMBG.
 
Nazad
Vrh