E-Agrar

Sve je to ok. Ali ima dosta ljudi sto idu u te sluzbe sto rade,pa nece svaki drugi dan da idu kod njih

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Sve je to ok. Ali ima dosta ljudi sto idu u te sluzbe sto rade,pa nece svaki drugi dan da idu kod njih

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Sada i na svakoj zvaničnoj web adresi od PSS stoji obaveštenje da morate da pratite redovno eSanduče i da prihvatite rešenje. Čak će i oni to reći isto što sam i ja napisao 🙂.


Uključite notifikacije da vam stiže kada dobijete nešto na mail.​
 
Poslednja izmena:
Promasili ste poentu. Onaj ko ide u PSS da bi mu podneli zahtev za subvencije znaci da je kompjuterski nepismen i dzaba mu obavestenje da prati e sanduce. Takvi nemaju ni pomoc mladjih jer zive sami. A takvih je mnogo po selima narocito u centralnoj Srbiji. Kako oni da saznaju da im je nesto stiglo u e sanduce i da treba da reaguju? Ne mogu svakih par dana da idu u PSS da im oni provere. Poneki od njih, tek sada kada su drugi dobili a oni ne, pocinju da se raspituju i da saznaju za neko sanduce i za odricanje od zalbe. Mislim da je to ipak trebalo drugacije resiti ako je stvarno postojala zelja da se pomogne selu.
 

Ovim postupkom ću otići malo u :off_topic: ali u obavezi sam da odgovorim.​


Promasili ste poentu.
Izvinjavam se ako sam promašio poentu 🤔🙂
Onaj ko ide u PSS da bi mu podneli zahtev za subvencije znaci da je kompjuterski nepismen i dzaba mu obavestenje da prati e sanduce.
Dobro to se slažem da ima digitalno nepismenih (Nije mi poenta da nikog vređam). E sada kada bih vam rekao da dečko ili devojka od 18, 21 maksimalno 32 godine idu u sam PSS onda šta da vam kažem (Znači da nisu samo starije osobe digitalno ne pismene i da ih ne treba vređati po tom pitanju).
Takvi nemaju ni pomoc mladjih jer zive sami
Ako ćemo iskreno znam dosta njih što imaju po troje ili četvoro mlađih osoba u kući (Godine sam naveo gore, čak ima i mlađih) pa opet ne znaju pa dolaze u sam PSS ili idu kod komšije, prijatelja ili kod bilo koga u selu koji se razume u sam eAgrar.
Mislim da je to ipak trebalo drugacije resiti ako je stvarno postojala zelja da se pomogne selu.
Slažem se da je trebalo drugačije da se reši ali šta je tu je, šta da se radi mora tako i to je to.


To je to od mene (Odgovorio sam svima u privatnim prepiskama, u samim temama) pa sada mogu da idem.
(Kada dođem došao sam)
::svaka cast::::traktor:::ppozdrav:
 
Ljudi nece da nauce, nece da se potrude, nece nista sto je "teze od kasike".
Ovaj e-agrar je dobro zamisljen, dosta dobro radi i dosta je to prosto.
Ima mana, nije da nema, ali ima i do nas.
Људи имају и страх "да нешто не урадим погрешно, боље ти види..." Млади људи не знају (и неће да се науче) за заказивање за личну карту, пасош, возачку дозволу итд електронским путем. А кад им кажем да може тако (брже и једноставније) ипак бирају (велики број њих) да иду лично да то ураде.
Е аграр је у том смислу добар - нема чекања у редовима, одради се све од куће. Ипак, морамо признати да доста људи није никад имало "паметан телефон" а да не говорим о интернету. Прошле године сам био присутан у ПСС кад је човек чекао ред 2 сата и кад је стигао на ред тамо му рекли да треба да потврди преко апликације да је то он (наравно није имао телефон јер је та апликација инсталирана код комшијиног "малог") човек није знао шта га је снашло. Рекли су му да без тога не могу ништа а он је замолио да ипак ураде. Нису могли да му објасне да је та потврда неопходна и човек се наљути зато што неће да му ураде. Верујем да није усамљен пример.
 
Ma ima nas svakakvih,covek radi oko 40ha a da nezna da popuni zahtev za subvencije ni na papiru ni na ragraru

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
sta bese treba raditi kad je status zahteva u radu_,treba zvati e agrar?ili
Kontakt podaci


infofoto-1024x682.jpeg



Kontakt telefoni

011/30-20-100
011/30-20-101
011/30-20-118
0800 106 107

Pozvati svakog radnog dana od 07:30 do 15:30 časova



E-mail adrese

uap.callcentar@minpolj.gov.rs
uap.kontaktcentar@minpolj.gov.rs
office@minpolj.gov.rs

Uprava za agrarna plaćanja

https://uap.gov.rs/#kontakt

Zvanična veb prezentacija eAgrar-a​

https://eagrar.gov.rs

(Skrolujte dok ne dođete do Budimo u kontaktu, u tekstu poruke napišite BPG, JMBG i vaš broj mobilnog telefona).

 
Bolje da pitam ovde nego da napravim gresku.
Stiglo mi je resenje o usvajanju i pise da je zahtev poslat na isplatu. Sada bih trebao u epodsticajima da kliknem i da se odreknem prava na zalbu da bi me pre isplatili?
 
Да али прво они морају да ти пошаљу захтев за одрицање. Максимално 2,3 дана од послатог на исплату ти стиже одрицање од жалбе.
 
Za eagrar trebace jos par godina da se to sve regulise kako treba

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Ја сам мишљења да већ догодине Е-аграр има да ради пуном паром. Прошла и ова година небо и земља у позитивном смислу,јбг ми смо познати да немамо времена да нешто одрадимо како треба одма него се све у ходу додаје и решава. Тако и Е-аграр у ходу се све решава док се не уходамо, а после иде све глатко.
 
Slažem se da je ovo teška godina za eagrar (a i u svakom pogledu), i oni kao i mi u hodu rešavaju probleme. Digitalno sam pismena i većinu stvari rešavam preko E opcija. Zato sam "komšija" koji pomaže onima koji ne znaju ili mladi neće, mada je više ovih prvih.
Forum pomaže nama "pismenima"a posebna zahvalnost Srđanu, za izdvojeno vreme i strpljenje da bezbroj puta nešto objasni i uputi gde šta....
Konkretno, ja da nisam ušla na forum ne bih znala za odricanje. Mi smo dobili , a komšije ne iako je uradjeno dan za danom
takodje i refakcija nije svima stigla uprkos odricanju, a prošlo je i vreme za žalbu, tako da i ako se nisu odrekli...
Moj komentar se zato i odnosio na to da se svakim danom dešava nešto novo i saznajemo na forumu, moramo pratiti a ostali koji nemaju saznaju od nas.Problem je što se sve dešava u vreme radova u polju, pa umoran čovek još treba da vrti i forume ili E opcije....
treba to drugačije, jednostavnije rešiti
 
Poslednja izmena:
Zahtev za refakciju akcize je u statusu POSLAT, prihvatio sam resenje u esanduce. Da li sad treba da odem u Подношење жалбе или одустанак од приговора на донето решење i izaberem broj predmeta i oznacim pod vrstom prigovora Odustanak od primedbe? Mislim jel to dodje na isto kao odustajanje od zalbe za subvencije?
 
Zahtev za refakciju akcize je u statusu POSLAT, prihvatio sam resenje u esanduce. Da li sad treba da odem u Подношење жалбе или одустанак од приговора на донето решење i izaberem broj predmeta i oznacim pod vrstom prigovora Odustanak od primedbe? Mislim jel to dodje na isto kao odustajanje od zalbe za subvencije?
  1. Izaberete broj sa rešenja
  2. Odustanak od prigovora
  3. Napomena: Odustanak od prigovora na dobijeno rešenje
  4. Kao prilog stavite vaše rešenje iz sandučeta
 
Nazad
Vrh