E-Agrar

Pošaljite i vi dopis na uap.callcentar@minpolj.gov.rs sa sledećim sadržajem:

Dugo čekanje verifikacije

Broj poljoprivrednog gazdinstva (BPG):
Katastarska opština (KO):
Koliko dugo čekate proces verifikacije:
Da li ste dostavili sve dokumente:

Ne stižemo da svima odgovorimo i da pošaljemo kolegama zaduženim za verifikaciju pa vas zato molimo da i vi pošaljete na navedeni e-mail.

Kolege iz verifikacije se zauzete, imaju puno posla oko:
  1. Parcela
  2. Računa
  3. Novih gazdinstava
  4. Privremenih nosioca

Srdačan pozdrav svima.
 
Ima li neke mogućnosti da se konkuriše za podsticaje za mlečno govedarstvo bez ikakve pomoći ili potvrde od veterinara?

Upisuje se telenje, krava je u štali, nije mi jasno zašto se mora odvojiti 5 crvene unapred za veterinara. Znači država nama pomaže godišnje 30 hiljada po grlu a mi moramo veterinaru 5 crvene za 2 minuta posla. Krava je u štali, može da se pogledaju papiri i ušna markica, mogu i da je pomuzu da se uvere da daje mleko i ne treba veterinar da naplaćuje 5000 za glupost. On za 100 krava uzme godišnju minimalnu platu a odradi 100 krave za 2-3 sata.
 
Još uvek nismo završili registraciju gazdinstva dedi kog sam ranije pominjao, zbog nedostatka matičnog broja. Njegov zet je dva puta išao u geodetski, prvi put su mu samo dali obrazac, drugi put je išao da preda, kojom prilikom su mu tražili i izvod iz matične knjige rođenih, što je uspeo da dobije samo zahvaljujući ljubaznosti čoveka koji radi na izdavanju izvoda u opštini pa je upisao da mu je zet u stvari sin (samo članovi uže porodice mogu da podignu). Još uvek matični nije upisan, ali trebalo bi da bude ove nedelje.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Izvinite nismo mogli ranije da vam odgovorimo (Stvarno ne znamo šta se to danas dešava linije su se usijale, e-mail sanduče je puno) Prvo da li ste išli na Dodaj parcelu nosioca pa zatim U Katastru pa zatim Izaberete Katastarsku Opštinu pa Broj parcele



*Brisanje parcele se može desiti iz više razloga:

  1. Brisanje člana
  2. Sistem nije povukao podatke
  3. Vi ste sami obrisali

Za sada trenutno nije u planu ali očekujte uskoro da će biti sve opcije otključane


Kolege iz verifikacije imaju vaš predmet e sada kada će da bude verifikovan ne znamo (Imaju puno posla oko:

Parcela
Računa
Novih gazdinstava
Privremenih nosioca


Srdačan pozdrav.
Parcela je bila u sinovo gazdinstvo,imali smo ugovor o ustupanju.Ja sam je prijavio u moje gazdinstvo ,bez ikakvih problema .U međuvremenu je sin odjavio iz njegovog gazdinstva a meni se pojavio znak da čeka proveru registratora .
 
Započeli smo proces brisanja naloga (Da im ne budemo meta, a i da vas ne remetimo).

Imate anketu pa glasajte (Kako kaže većina tako će i biti sa ovim nalogom).

Srdačan pozdrav svima.
 
Poslednja izmena:
Опа, шта је ово @Petar_Petrović?



Na naveden broj telefona se niko ne javlja, ne odgovaraju na email po 10 i više dana i onda im neko kriv što pomaže. Tebi Petre hvala puno da nije bilo tebe ili vas stvarno ne znam kako bih se snašao (Valjda je taj profil i drugima pomogao za sebe znam da jeste).
 
Na žalost se to desi kada urgiramo i saznaju da smo van dužnosti (A naša dužnost je da održavamo platformu i da koristimo zvanične stranice pa su nas izbacili zajedno sa šefom iz tima.
Mozda ste im odradili glavni deo posla pa sad hoće da ubace neku svoju buraniju da rade na održavanju. Ako je tako saznaćemo vrlo brzo kada sajt zapuca nakon nekog vremena.
 
Jedno pitanje, komšija nije obnovio gazdinstvo, uzeo je onaj kod iz pošte, zatim su pogrešili email (jedno slovo) posle toga opet nije uspeo da se uloguje, imao Huavey telefon, odužilo se baš... ljudi iz PSS dođu jednom nedeljno iz grada? Jel ima neke pomoći da mu gazdinstvo ostane aktivno, da može robu da piše na sebe ili nema ništa od toga, jel imao neko takav slučaj, mislim da mi je rekao da ne moze ni da podnese zahtev za subvencije... Jel ima neke pomoći ili da čeka sledecu godinu?
 
Kako pogresili mail? Onde neka ponovo ide da uzme kod ali na mail koji valja

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Zahtev za novo gazdinstvo podnesen 06.04 i dalje nema nikakvog rezultata, status čeka obradu, sve parcele koje su navedene su u vlasništvu, pozvao sam jednom 0800106107, bio uporan i dobio ih, rečeno je da moramo čekati i od tad je prošlo dve nedelje, kome se dalje obratiti i šta raditi? pozdrav,
 
"Na žalost se to desi kada urgiramo i saznaju da smo van dužnosti (A naša dužnost je da održavamo platformu i da koristimo zvanične stranice pa su nas izbacili zajedno sa šefom iz tima. "


Evo ja citam, i jos uvek mi nista nije jasno.
Sta to znaci: van duznosti? Van radnog vremena i okvira vaseg posla?

Kome moze da smeta to sto neko direktno pomaze korisnicima na mestu koje je upravo namenjeno medjusobnoj pomoci?

Ako posmatramo to tako da necija pomoc omogucava veci broj korisnika i tako prazni vise budzet ministarstva poljoprivrede, zasto onda traze od PSSS u celoj Srbiji da rade u dve smene i dezuraju do 19h kako bi sto vise ljudi pristupilo eagraru i konkurisalo za subvencije?

Jedino logicno objasnjenje je to da su na forumu od Petra dezinformacije, pa se ministarstvo ogradjuje, a svi dobro znamo da to nije tako. Cak odgovorno tvrdim da se ni u jednoj PSSS u celoj Srbiji ne mogu dobiti informacije koje su jednake sa ovim sto je Petar ovde iznosi.
 
Jedno pitanje, komšija nije obnovio gazdinstvo, uzeo je onaj kod iz pošte, zatim su pogrešili email (jedno slovo) posle toga opet nije uspeo da se uloguje, imao Huavey telefon, odužilo se baš... ljudi iz PSS dođu jednom nedeljno iz grada? Jel ima neke pomoći da mu gazdinstvo ostane aktivno, da može robu da piše na sebe ili nema ništa od toga, jel imao neko takav slučaj, mislim da mi je rekao da ne moze ni da podnese zahtev za subvencije... Jel ima neke pomoći ili da čeka sledecu godinu?
Постоји још 1 опција да оде у муп ,ако му је лк са чипом, да му издају сертификат за електронски потпис, и онда преко читача лк се логује на е аграр
 
"Na žalost se to desi kada urgiramo i saznaju da smo van dužnosti (A naša dužnost je da održavamo platformu i da koristimo zvanične stranice pa su nas izbacili zajedno sa šefom iz tima. "


Evo ja citam, i jos uvek mi nista nije jasno.
Sta to znaci: van duznosti? Van radnog vremena i okvira vaseg posla?

Kome moze da smeta to sto neko direktno pomaze korisnicima na mestu koje je upravo namenjeno medjusobnoj pomoci?

Ako posmatramo to tako da necija pomoc omogucava veci broj korisnika i tako prazni vise budzet ministarstva poljoprivrede, zasto onda traze od PSSS u celoj Srbiji da rade u dve smene i dezuraju do 19h kako bi sto vise ljudi pristupilo eagraru i konkurisalo za subvencije?

Jedino logicno objasnjenje je to da su na forumu od Petra dezinformacije, pa se ministarstvo ogradjuje, a svi dobro znamo da to nije tako. Cak odgovorno tvrdim da se ni u jednoj PSSS u celoj Srbiji ne mogu dobiti informacije koje su jednake sa ovim sto je Petar ovde iznosi.

Petar poznaje dobro svoj posao, izgleda da je cilj da narod ne stigne da završi posao na vreme.Juče sam čuo da su neki u mom kraju otpušteni jer su pomagali ljudima van svog radnog vremena.Petar je jednostavno objasnio ljudima, tako da je većina odradila sama i to nekome smeta.Imam osećaj kao da očekujemo neko bogatstvo od države a ne crkavicu koja moze da pokrije gajbu piva i obilazak njive u toku godine.Dno dna, kada ce se narod opametiti.
 
Rečeno mi je da prenesem:

Jedno je Trezor i PSS a drugo je registracija van dozvoljene društvene mreže (Dozvoljeno je samo Instagram,Youtube i Facebook)

Rad u sklopu radnog vremena ne van radnog vremena

Bespotrebno pišemo van teme. Off Topic

P.S Pokušavam da ih ubedim da se vrate na poljoinfo forum.

Ja lično ne želim da ulazim u nikakve dalje rasprave, tako da stavljam .

Послато са M2101K7AG помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Постоји још 1 опција да оде у муп ,ако му је лк са чипом, да му издају сертификат за електронски потпис, и онда преко читача лк се логује на е аграр
Да, али пре тога мора да поништи регистрацију на еУправи. То може урадити или путем телефона или електронски на маил. Тек ће тада имати могућност да се поново региструје прво на еУправу, после и на еАграр.
 
Ljudi molim vas reci te mi da li sam sve ispravno uradio sto se tice subvencija jer resenje jos uvek nije stiglo u esanduce, sredjivao sam gazdinstva tehnoloski nepismenim ljudima i snosim malo vecu odgovornost ako sam negde nesto pogresio..

1. Popunio sve potrebno za obnovu gazdinstva, biljnu kulturu itd.
2. Aktivirao esanduce
3. Usao na stranicu epodsticaji, selektovao parcele (zahtevan iznos i zahtevana kolicina je kako treba) i podneo zahtev

Zahtev primljen i jos uvek nema poruke RESENJE u esanducetu, nekima sam podneo 7og proslog meseca a nekima krajem aprila, po svakoj logici mislim da ssm sve ispravno uradio ali sam skeptican i svi me zovu kad ce, kad ce..
Nekim ljudima nisam potvrdio prebivaliste u gazdinstvu, ostalo je crveno samo na tome,da li postoji mogucnost da to napravi problem?
 
Nazad
Vrh