Dunja

:haha: ne kod tebe druze - uzuncheve slike komentarisemo
Imas bolji razmak nego slike koje sam komentarisao, nesto gledam i kontam da za nju posto je osetljiva treba da se jasno vide spratovi grana jer joj treba ozbiljno provetravanje.
 
2aij3tt.jpg


- - - - - - - - - -

2ic9h.jpg
 
:haha: ne kod tebe druze - uzuncheve slike komentarisemo
Imas bolji razmak nego slike koje sam komentarisao, nesto gledam i kontam da za nju posto je osetljiva treba da se jasno vide spratovi grana jer joj treba ozbiljno provetravanje.
I meni su tako savetovali da su jasnije razdvojeni spratovi baš zbog provetravanja čak zbog težine plodova da svaki sprat režem kao za kotlastu krunu tj da ne puštam dugačke bočne grane nego da ih kratim da 50tak cm pa dogodine opet tako...
 
zoransm
Bravo lepo to izgleda, video sam na forumu da se raspituješ i za prodaju dunje jesi našao išta konkretno

pa koristim svaku priliku, kad sam u nekom novom društvu da pitam ko se bavi voćarstvom bilo da trguje, peče rakiju... preko neta tražim firme koje su na nekoj razumnoj udaljenosti od mene a da na bilo koji način imaju potrebu za dunjom... Vidi, po tome ima potencijalnih kupaca e sad vreme će pokazati da li su oni pravi!?

- - - - - - - - - -

ne kod tebe Zoki....ovo je odlicno!:bravo:

ma znam šta ste komentarisali samo sam se ja zaneo sa ubacivanjem slika :ppozdrav:
 
Kod firme adonis bilo je u ponudi caj od susenog ploda divlj. jabuke, kontam sto ne probas dunju osusiti pa vidi jel ima aromu kao i kompot od dunje koji je vrhunski
 
Pozdrav iščitah temu od početka al ne nadjoh podatak, kolika je moguća zarada od 1 ha dunje. Ili lakše koji je prinos u kg na 1 ha u punom rodu i kolko se čeka na puni rod
 
Moj kum ima dunje koje su sadene 83 godine 3.5 hektara imao je prosle godine oko130 t ove godine ni 60 t prskao 17 puta
 
Pozdrav iščitah temu od početka al ne nadjoh podatak, kolika je moguća zarada od 1 ha dunje. Ili lakše koji je prinos u kg na 1 ha u punom rodu i kolko se čeka na puni rod
Pozdrav i tebi nikola LE nisi našo podatak jer je veoma nezahvalno i neozbiljno od bilo koga ma koliko mu bio star voćnjak da iznosi tačne ili približne cifre...Prvo rod hmm...tu je naj objektivnije računati oko 25-30t po 1ha,od 5.-6. godine pa dalje,što ne znači da nemože više a uvek je tu mogućnost da podbaci .Cene su šarolike prošle god u Novom Sadu u prodavnicama "Zelena pijaca" je na malo bila 22-23din onda možeš misliti koja joj je bila cena na veliko,inače u razgovoru sa proizvođačima a i kupcima provlači se cena od oko 20-40din a ima čovek na drugom forumu koji uspe da proda po 60-80din uz to da kupcu ispeče rakiju od njih.I naravno ako imaš svoju mehanizaciju računaj oko 1000e godišnjeg ulaganja u 1ha voćnjaka.
Iz svega ovoga pokušaj sam da izvučeš podatak o zaradi ,ali naj bitnije budi realan prema sebi najgore je kad čovek puno očekuje a razočarenje je veoma izvesno naravno kao i exstra zarada.:ppozdrav:
 
Marčeta je u pravu za prinos u nekim normalnim klimatskim uslovima, a cena, zavisi od godine do godine, od grada do grada.... Mislim da ima članova koji se više ne pojavljuju koji imaju Dunje u punom rodu.
 
Mehanizaciju nemam, osim trimera i kultivator 506. A voleo bih da zasadim nešto što bi donosilo neki prihod a da ne moram da spavam u voćnjaku jer i ne mogu. Ono vikend je ok al preko nedelje teško.
 
Ako pričamo o 1ha suviše je to velika površina i ulog da bi samo vikendom dolazio u voćnjak pa se pogodi kišan vikend pa te nema dve nedelje u voćnjaku pa...a dosta često u voćnjak se MORA ići svakodnevno.
 
Nazad
Vrh