Dunja

Želeo bih da obiđem jedan zasad dunja , do 150 km od Zaječara , uz pristanak vlasnika . Ja dajem :ppozdrav:
 
Ovih dana bilo radno u dunjiku...spremač...motikan...malo povijanje grana...onda fungicid i folijrna prihrana::svaka cast::
plan je da maksimalno izbacim motikan pa ću probati hemijom da uništavam korov u redu,kakva su vaša iskustva sa totalima u mladom voću?


 
Ovih dana bilo radno u dunjiku...spremač...motikan...malo povijanje grana...onda fungicid i folijrna prihrana::svaka cast::
plan je da maksimalno izbacim motikan pa ću probati hemijom da uništavam korov u redu,kakva su vaša iskustva sa totalima u mladom voću?



Slobodno prskaj totalom, ja sam prskao od samog pocetka, bez problema.
Lepo izgleda, I stabla I parcela.
Nego hocemo mi to imati kome prodati I mozda jos bitnije po kojoj ceni!!?
 
zoransm
user-offline.png
vidi ja uvek idem logikom da je bitno imati šta da prodaš a uvek se proda e sad u svim granama poloprivrede cene su jedne godine ovakve a jedne godine onakve pa je bitno u nekom proseku da zaradimo:ppozdrav:
 
prethodnih godina je bila solidna cena dunje za preradu, e sad prošla godina je bila sa cenom totalno neisplativa, valda neće ostati tako narednih godina...
 
Nece ostati tako naravno,ove godine jos nize cene ! Ovo je pouzdana informacija,nisam od onih koji trabunjaju po forumu sta stignu.U svakom slucaju,,,srecno svima ! Inace ocekivana cena je oko 14-18 dinara..
 
Veliki pozdrav svima, posto imam u planu sadnju vocnjaka pod dujom iscito sam temu od pocetka do kraja pa sam resio da se konsultujem sa vama od samog pocetka stvaranja vocnjaka jer mislim da ima veoma strucnih koji mi mogu pomoci savetima i smernicama posto sam nov u ovome. Planiram da ove jeseni zasadaim oko trista stabala dunje e sada kao na svakom pocetku problem rigolovanje zemljista posto cu tesko naci potrbnu masinu da mi to uradi najbolje sto bi moglo je duboko oranje na 40 cm.
 
Dovoljno je 40 cm ....Ja mislim da ti je najbolje da negde vidis kako se sadi.... Na pr. ja sadim jos 1,6 ha na jesen,pa ako te zanima dodji gledaj,uci,zanimaj se.... :) .... Samo me ne pitaj zasto je sadim,cene sve nize a dunjika sve vise.... Ko lud a ko je normalan pokazace vreme....
Srecno!
 
da gledam i da ucim sam spreman i te kako, iskreno voleo bih a dodjem i pogledam kako sve to izgleda , a to ko je lud a ko normalan si u pravu da ce pokazati vreme ...
 
I koliko sada vredi dunjik 70 ari 550 komada 2. godina jos uvek u dobrom stanju, bunar sa vodom, u blizini glavnog puta, S. Mitrovica.!?
 
Poslednja izmena:
Ljudi,kakvo je stanje dunje ? Meni su dve osusene komplet od vrha do korena za 3-4 dana :)
Ja za sada zadovoljan (mlade sadnice od jesenas) do proleća šta se nije primilo i šta se osušilo (verovatno zbog moje ne spremnosti) i to je to hvala bogu ,ostale piče,lepo izgledaju. Dali sada i sa čim preventivno oprskati?Voleo bi da neko ko ima dunje u rodu malo prokomentariše stanje u dunjicima.
 
Ne znam kao je kod Vas ali ova kisa ubi ni djubre da se rasturi a kamo li da se ore !!!!!!!!!!!!!!!
 
Ne znam kao je kod Vas ali ova kisa ubi ni djubre da se rasturi a kamo li da se ore !!!!!!!!!!!!!!!

Pada ona i ovde ali nema veze stiće se sve poraditi,prošle godine sam posle kukuruza orao i sadio voće plan je i ove godine tako.Mišljenja sam da je nekada bolje ne ispoštovati agro tehniku 100% i posaditi voće nego gubiti celu godinu.
 
pre nekoliko dana sam oprskao Dunje Antrakolom i sa manjom dozom gvožđa, list je malo popravio boju od gvožđa ali ima i nekog "crnila" po lišću.... ali mislim da će biti sve ok, šta se dešava kod vas u dunjicima, Hibernacija :spavam:
 
pre nekoliko dana sam oprskao Dunje Antrakolom i sa manjom dozom gvožđa, list je malo popravio boju od gvožđa ali ima i nekog "crnila" po lišću.... ali mislim da će biti sve ok, šta se dešava kod vas u dunjicima, Hibernacija :spavam:
To crnilo su mi rekli da je ona treca vrsta monilije (ne laxa ili fructigena), specificna samo za dunje pa ako mene lazu... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh