Dunja

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
6.952
Otkriven uzrok kisele rakije. Bukvalno za ne poverovati.
Od 5 kaca od 300kg,najvise je stradala prva,zato sto je kalorifer tukao direkt u nju,ova do nje skoro nista,a ostale tri perfektne.

Stevan_

Član
Učlanjen(a)
10 Apr 2018
Poruka
279
Izgleda da sam izazvao fitotoksičnost kod dunje prskanjem kombinacijom fungicid + insekticid (zamir - prohloraz i difenokonazol i sonar - dimetoat).
Prskao sam jedan manji zasad šljive ovom kombinacijom (po 20 ml/10l vode) i ujedno i sve drugo voće koje je precvetalo ili je posađeno jesenas, a koje imam u dvorištu - nekoliko dunja, kajsija, kruške, breskve, trešnje, malinu... Sve po preporuci prodavca u polj. apoteci.
Samo kod dunje i malo kod kruške na obodu lista ima ožegotina i nekroze. Srećom, na početku je vegetacije pa će se verovatno oporaviti.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока

vuxsd

Član
Učlanjen(a)
26 Nov 2014
Poruka
3.540
Aко основна стабла имају колико толико леп плод онда вреди расађивати те изданке. Ја бих увек сачувао те старе сорте. Ако немаш у дворишту места увек има нека ледина или ћоше или питај неког па поклони.
У дворишту код покојног деде су биле три дуње. Не памтим какав је плод али памтим та три дрвета испод којих сам се играо. И сада увек кад одем тамо сетим се тих стабала којих више нема.
Сачекај јесен да би их расадио јер је сад прилично касно. Или пресади сад, на ризик, неколико па их редовно заливај али ипак остави неколико изданака ако се пресађени не приме.

Vrh