Drljače

Moze li neko da mi kaze klinove kog proizvodjaca da kupim a da imaju neki kvalitet za drljacu Lemind.Trebalo bi da menjam sve klinove pa ne bih da rizikujem.Nesto sam ranije menjao i sve se to nekako krivi,kao da je od najobicnijeg gvozdja.
 
Moze li neko da mi kaze klinove kog proizvodjaca da kupim a da imaju neki kvalitet za drljacu Lemind.Trebalo bi da menjam sve klinove pa ne bih da rizikujem.Nesto sam ranije menjao i sve se to nekako krivi,kao da je od najobicnijeg gvozdja.
Ja sam kupio pre dve godine u Rumi i uzeo sam najjeftinije. Prvo sam hteo da kupim neke kvalitetne pa sam sve redom na pijaci kuckao jedne o druge i nijedni mi nisu delovali da su okaljeni. Ove najobicnije sam platio 70din/kom i služe sasvim ok. Nemoj ih samo spuštati po putu gde ima kamena.
 
procesljaj malo oglase video sam pre nedelju dana nesecam se bas koji dali polovni automobili ili kupujem prodajem cini mi se da je bilo u okolini pozarevca bilo je za sirinu od 4 metra 4 komada
 
Pre neki dan gledao ravne klinove 20x20 za rau drljacu 3e komad kod lokalnog prodavca u St.Pazovi.
Ko pravi te klinove jos sem Kosanovica i tehnosistema jer oni neznaju koliko bi trazili.
 
24wy6j6.jpg
muirgj.jpg
 
Lacin, dobra je ova drljača. Jesi li imao nekog posla na njoj, sem farbanja?
Čemu služe ove alke na ramu, usmerene pozadi?

I da, jeftino si prošao :osmeh:
 
Imao sam posla,varenje,lepo zamisljena drljaca ali kad sam je obrusio vidio sam da je majstor koji je pravio sve sto je zavario omasio,vecinom nije bila zavarena,samo lepo obruseno i zafarbano,i sam se pitam sta je je drzalo da se ne raspadne.E potrosio sam tacno 3 kg elektrode i varenje ispocetka i gde treba da se ojaca da to traje bar 100 godina a posle neka se raspadne:osmeh:
Od ulaganja elektroda 1000 dinara i farba.

Alke ostaju misterija,neznam cemu sluze a uz to i nerade:haha:
 
Lanci ili od karika ispletena kao mreza sluzi da ide za zitnom sejacicom i zatrpava seme koje ostane na povrsini!A mnogi je koriste za drljacama mesto rotora!
 
Tražio sam katalog ili neku sliku iz fabrike pošto ne znamo gde da postavimo drvene štafne koje pritiskaju krila ka zemlji.Dobio sam odgovor da nemaju nikakvu dokumentaciju ,pošto je "mašina" stara oko 45 godina.
 
Probajte naci na agriaffaires takvu drljacu, pa tamo pogledajte kako stoje. ako uspete naci istu.
 
Lanci ili od karika ispletena kao mreza sluzi da ide za zitnom sejacicom i zatrpava seme koje ostane na povrsini!A mnogi je koriste za drljacama mesto rotora!


Komšija koristi železničku šinu. Navarene uške, jači lanci i teraj Mile. A kad razbija oranu ledinu pridoda i još neki "U" profil 220mm iz tri dela. I mrvi i ravna...
 
Nazad
Vrh