Drljače

Bas tako,svako krilo ima rotor.Mozda sam mogao da uradim da u sredini bude iz jednog dela.Jednostavnije bi bilo uraditi,a nije greska ni ovako ni onako :ppozdrav:
 
Bolje sto svako krilo ima svoj rotor bolje kopiraju zemlju nego da je srednji iz jednoga dela.Inace svidja mi se kako je odradjeno moracu i ja mojoj ugraditi rotore mada sam gledao da im ljudi prave brane mesto rotora!
 
Nebojsa pa to je teska tupanceva za nju treba traktor preko 100 konja ja mislim da ima u temi teske drljace da treba bar 12o konja.
 
Bas takvu sam ja pozajmio od drugara i rus 82 je lako vuce...a i drugar radi isto sa 82. I na sajmu ove god sam bas pitao njih kazu da je idealna za 80 ks. To je najmanja...u ostalom nek ih nazove ako je zainteresovan oni ce mu sve objasniti.
 
Najmanja je od 3,3 m,da nisi ti pozajmio polutesku od 4m e tu bi mogao vuci.
 
Ako sam dobro razumeo, tvrdite da tupanjac drljaca bolje radi od uvozne. Sad ni sam ne znam sta da radim, tupanjac nema da kupim polovnu sto znaci da bi morao novu, koja je skoro duplo skuplja od uvozne polovne, al ipak novo je novo.
 
Sta tu ima da bude bolje,tj uvozno ,obicna drljaca :).Ako ima duple rotore,naravno da ce odraditi dobar posao,a uvozna polovna sigurno nece raditi dobro kao nova,ko god da je proizvodjac,ipak klin koji je skoro pola istrosen nece raditi dobro kao nov,kod teskih drljaca to je i poenta,dugacki klinovi,tezina rama,dupli rotori.
 
Danas sam kod coveka video tupanjcevu tesku drljacu od 4m, kaze da je vuce sa Rusom 105ks. Da ne treba malo vise snage za tako nesto?
 
na ovoj je dole ovaj ram gdje se zavrcu klinovi od U profila. trazi mi 300 evropljana. iako je dobra cini mi se puno.
 
Nazad
Vrh