Drljače

Koliko te je iznela ova investicija? Vidim da si zamenio sve klinove i lance nove...imam istu kod kuce pa planiram da je dovedem u red :)
 
Milose, drljaca je kostala 100e, svih 80 klinova 70e, kupio sam negde oko 8-9m lanaca i to je oko 15-20e koliko se secam. I 2kg farbe je iznelo 20e sa razredjivacem.
Znaci oko 220-240e sa sve placenim farbarom.

Aco, trebalo je malo da se izbrusi stvarno, al to ovaj majstor nije uradio, i osta ovako pai ode na farbanje.
 
100e? Super si pazario...jeftino bar bi kod nas bilo a odradi odlican posao...e to, interesovao me je broj, posto i mene to ceka a uvek sam nesto od oka racunao :) Hvala na informacijama....lepo si je sredio sad ima da te sluzi ahaaaaj....sa srecom! :ppozdrav:
 
Pa i ja to isto ocekujem. Imam samo 5ha, pa mogu za nekih 20ak godina da je prodam kao polovnu, a dobru :osmeh:
A kada pogledas, mnogo puta kada hoces da ustedis na nekim stvarima, ispadne ti skuplje. Znaci, mene je izasla eto oko 220-240e ukupno, a za isti novac sam mogao da kupim polovnu u odlicnom stanju, pa cak i ofarbanu. Tako se krecu po oglasima. I na taj nacin ne bih se maltretirao oko toga da organizujem prevoz iz okoline Panceva, pa jurnjava oko klinova i placanje brze poste, pa jurnjava lanca, zabica pa plus kupovina elektroda, farbanje itd. Kada covek stavi sve sitnice na papir, ne isplati se.
Ipak, na se ne kajem jer ima nesto i u zadovoljstvu prilikom sredjivanja kada pravis nesto od nule da izgleda ovako kako sada izgleda.
 
Uh, mislim da je valjda 16*16*210
To je valjda fabricki standard. Hteo sam da mi urade 20*20*250 ali se to onda ne bi uklapalo sa mojim "vratom" na drljaci, pa je sve u standardu.
 
To zadovoljstvo ne moze da se kupi, tu si u pravu...znam i ja po sebi kad nesto majstorisem...:)
Bane....zasto tako? Mislis nije morao da farba klinove i lance?
 
Ne, ne mislim da nije morao, nego je meni lepse kad se lanci sijaju novi, krilo u boji a klinovi crni! Kao sto privatnici prave nove drljace, (tupanjac, i slicni...). Ali sve je stvar licnog izbora!
 
Verovatno neko po narudzbini moze da napravi! Ako ne nadjes da kupis, probaj kod ovih sto prave drljace da li mogu da ti naprave!
 
Kupis 1350celik odneses kod nekog sto ima masinski cekic on iskuje i posle kod strugara obradi ih i nareze navoj i prodjes jeftinije.
 
Kada sam kupovao za moju drljacu skoro bas ovu sa pocetka ove strane, isto sam imao ideju da mi klinovi budu duzi, i receno mi je kod ovih ljudi sa oglasa (kupujemprodajem) da mogu to da naprave, ali je problem sto vrat mora da bi moralo da se prepravlja za svaku rupu kako bi klin mogao da prodje kroz otvor na drljaci. To je zajebancija generalno, pa sam ja odustao. A ako se napravi da vrat bude tanak zbog okca na drljaci, rizikujes da ce da se iskrivi jer kada klin udari u nesto tvrdje a pritom je dugacak 25cm, tesko da ostane prav.
I na kraju, ta drljaca je laka, i nema tezinu da bi se 25cm iskoristilo.
 
od 25 cm ima jedino oni 2x2x25 nema od 1,6x1,6x25 ,ipak jedino da se prave.
markokg1982 uzeo bih s vecim klinovima da imam za spremanje zeljista pred setvu kukuruza,i ove god sam zatvorio vlagu tanjiracom pa posle samo pred setvu presao drljacom,najvise bih zbog toga uzeo malo vece klinove...
 
Tanjuracom se vlaga ne zatvara, nego se zemljiste isusuje...

Drljaca zatvara vlagu ;)

Od toliko pisanja i prepiranja po forumu neki jos nisu naucili sto je i zasto se radi zatvaranje vlage...
 
Kupis 1350celik odneses kod nekog sto ima masinski cekic on iskuje i posle kod strugara obradi ih i nareze navoj i prodjes jeftinije.

Pre bih rekao da mu treba Č 1530 po starom sistemu označavanja jer oznaka Č 1350 označava ugljenični čelik sa 0.3 posto ugljenika visokolegiran za alate.... A od tog materijala će skuplje da ga izađu zubi nego da kupi novu drljaču.
 
Nazad
Vrh