Dođite u Srbobran 06.08.2011. na takmičenje orača

Evo nekih slika što je moje ženče uslikalo.

- - - - - - - - - -

Evo još neka.Nemože Marko bez konja pa to ti je.A deran slavi.:osmeh:
 
1.8.2015.G. će se održati Srbobranska brazda sa početkom u 9 časova na parceli AD Pionir na novosadskom putu, ko želi da se takmiči može da se prijavi u mesnoj zajednici Srbobran, ko god došao dobro došao dal kao takmičar dal kao posmatrač.:ppozdrav:
 
Derane zelim ti srce junacko i pobedu,a ostalima koji dodju zelim lepo druzenje. Sto se mene tice necu moci da dodjem,sto se tice mora - mora se. :ppozdrav:
 
Dana 01.08.2015. godine (subota) sa početkom u 9 časova, u organizaciji Mesne zajednice Srbobran, održaće se XVI SRBOBRANSKA BRAZDA, na parceli AD Pionir. Cilj manifestacije je unapređenje poljoprivredne proizvodnje i poljoprivredne mehanizacije, kao i razmena iskustava i saznanje iz oblasti poljoprivrede.
Pravo učešća imaju svi, bez obzira na pol, starost i na to da li su zaposleni ili samostalni proizvođači.
Takmičenje je u oranju strnjišta na 25 cm, po kategorijama : LAKA - jednobrazni i dvobrazni plugovi, SREDNJA - trobrazni plugovi, TEŠKA - četvorobrazni i višebrazni plugovi.
Kotizacija za takmičenje je 1000 dinara.
NAGRADE: 1. mesto: 20000 dinara i letovanje u Sutomoru (smeštaj, deset dana); 2. mesto: 15000 dinara; 3. mesto: 10000 dinara.
Robne nagrade za najmlađeg i najstarijeg učesnika, ženskog učesnika i najopremljiniji agregat za oranje.
 
Naravno da idem, samo sada se nadam da će naslednik da se pokaže, da će biti smireniji...
Mislim na šampionovog naslednika.
 
Ajde sutra veče da vidimo ko će sve doći da se nađemo tamo, Sava bata se javio da dolazi sigurno, da dodam da će takmičenje početi u 9h zbog vrućina, nas takmičare su zamolili da dođemo ranije da bi izvukli brojeve parcela i da nas upoznaju sa pravilima prilikom oranja tako da bi u 9h krenuli sa oranjem.
 
Da li neko od clanova moze da postavi ukratko objasnjenje gde se to tacno nalazi? Najverovatnije dolazimo.
 
Dođeš do Srbobrana i kreneš ka Novom Sadu i jedno 3-4km od Srbobrana sa desne strane ima put (asvaltiran sa drvoredom) za imanje Pionir i na tom putu dal sa leve ili desne strane se nalazi parcela.
 
Nažalost ni ja neću moći, brat od strica je poginuo u saobraćajnoj nesreći. Sutra će biti sahrana.
 
Nema Sremaca u komisiji i odmah ubacili Sala na treće mesto.Šta da se radi.Važno je učestvovati.Današnja komisija mu očigledno nije bila privržena.
 
Prvo da pozdravim kolege forumaše Manjević i Pantić koji su prešli malo dalji put da bi prisustvovali takmičenju a i ostalim kolegama hvala na druženju:ppozdrav:, a rezultat ove godine je osvojeno treće mesto u b kategoriji a moj sin nije ništa osvojio mada je dosta lepo uzorao ali mora još poraditi na održavanju pravca brazde i ulaženja u brazdu ali njegovo vreme tek dolazi, inače uslovi za oranje su bili teški zbog suše ali šta je tu je, prilagođavanje datim uslovima.

Matiću i dobro je da nisam osvojio prvo:osmeh:.

Vlado mislim da je bio Čeh Zoltan iz Bačkog Gradišta sa zetorom 120 ks i četvorobraznim regentom.
 
Bili smo i mi, nepoznajem nikog od forumasa, otprilike sam prepoznao Saleta ali nisam hteo ometati coveka u poslu.
Kolega ako moze pitanje, ko je osvojio prvo mesto u B kategoriji? Otisli smo pre proglasenja pobednika.
 
Steta sto se niste predstavili, bilo je nas tamo podosta...
Bilo je forumasa a bilo je i ljudi koji su samo gosti na forumu al su se ipak predstavili i upoznali se.
 
Nazad
Vrh