Djubrenje u malinjaku

Pozdrav drugari! Bacio sam djubrivo Global PK 16:32. Da li ga je neko od vas koristio i sta misli o njemu?
Do sada sam koristio 8:16:32 ali prodavac me ubedi da je ovo bolje. Meni je kiselije zemljiste pa mi savetuju djubriva sa sto manje azota.
 
Uradi analizu, pa ce ti oni preporuciti sta da radis za kiselost.Sto se tice PK djubriva, ja msm da se nisi zeznuo, ali azota moras dodati u svakom slucaju (osim ako ga imas dovoljno u zemlji).
 
Pozdrav drugari! Bacio sam djubrivo Global PK 16:32. Da li ga je neko od vas koristio i sta misli o njemu?
Do sada sam koristio 8:16:32 ali prodavac me ubedi da je ovo bolje. Meni je kiselije zemljiste pa mi savetuju djubriva sa sto manje azota.
Zemljce
I meni je blago kiselo zemljiste,ali imam fosvora i kalijuma za naredne 2-3 godine,i PSSS Sabac mi savetuje bacanje azota cim sneg dozvoli,npk mi uopste ne preporucuju,pa cu malo da eksperimentisem sa bioloskim djubrenjima, (poluorganska proizvodnja),da ne ispadne da smo svi "nekulturni" i "nesavesni" proizvodjaci.
 
Samo napred zemljace.Zemljiste i treba da bude blago kiselo, a sto se tice fosfora i kalijuma, blago tebi, ja bas nemam pa moram da ih dodajem.Sto se azota tice, on se skoro uvek dodaje jer se brzo trosi u zemlji, pa mislim da ga i ti i kurjakbb mozete dodati.Kiselost se regulise drugim stvarima (kao sto je krec) a azota u zemlji mora biti.Najbolje uraditi analizu i ne razmisljati mnogo.
 
Da,zemo,uradio sam analizu zemljista,slao sam u PSSS Sabac.ljudi za svaku pohvalu,i svaku saradnju,konsultuju se sa vama,hoce sve da vam objasne telefonom pa tek onda . vam pisu preporuke. Preporucujem i drugim kolegama
 
1760 din.po uzorku,bude gotova za 5-6 dana ,ali mora zemlja da se prosusi (ja sam to u smederevcu) da bi bila pre gotova.


Zemlju za analizu nikako ne sušiti u Smederevcu ili slično jer se na takav način gube odredjeni elementi i nije pouzdana analiza. Zemlju treba sušiti na otvorenom prostoru , natkrivenom, prirodno na promaji bez zagrevanja ili je predati na analizu takvu kakva jeste a ljudi koi te uzorke primaju znaju kako će dalje sa njom. Ukoliko se preda vlažna oni je takodje prirodno suše te od toga zavisi i dužina uzorkovanja.

Kurkjabb;
Kod mene ga uopste nema u ponudi... Zajebano je ziveti na kraju sveta

Kalk vam može nabaviti neka od firmi koja prodaje gradjevinski materijal jer oni deo robe verovatno nabavljaju u Granit Peščar Ljigu.
 
Ако би сад ђубрио која од ова два би препоручили. 20:20:20 или 14:11:25. Имам их на лагеру па да их утрошим ако треба.
 
Ima li neko od forumasa iskustva sa ovim organskim stajnjakom FERTOR MEMON, i kakva su uopste vasa misljenja o firmi AgroFerticop iz Subotice...
Jedni mi ga preporucuju, dok mi drugi govore da nema neki kvcalitet, pa me zanima miljenje nekog ko ga je koristio.
Hvala unapred...
 
Ja sam pre dve godine koristio Siforgu na tri reda koji su mi bili losiji i nista nisam dobio,tako da je moje iskustvo negativno,sad sta znam ima i koji ga hvale.
 
Ja mislim da treba izbegavati granulisani stajnjak ako je moguce naci normalan.Prvi razlog je visa cena, a drugi je poreklo, tj. radi se o kokosijem stajnjaku, koji treba izbegavati u malini.
Sto se tice AgroFerticop-a, oni uvoze jarine proizvode, i ne mogu ti reci nista o njima, tvoje je samo da nadjes pravi program djubrenja i da vidis koji ti produkt odgovara.Nemoj slepo pratiti njihova uputstva za djubrenje, jer su uradjena po njihovoj meri, ali njihove proizvode slobodno kupuj ako ti trebaju.
 
Kolege molim za savet. Po boji i izgledu lista na Vilametu zaključih da fali Kalijuma. Kako da joj ga dam dali folijarno ili u zemlju, dali samo Kalijum ili neku kombinaciju?
 
Na kraju sam se odlucio za Italpolinu 4:4:4 od HOYE VS iz Subotice... o njima sam video i cuo dosta dobrih stvari. Nije jeftino, ali u svakom slucaju da sam kupovao govedji stajnjak bilo bi mi dosta skuplje i trebalo bi mnogo vise rada i naravno opet unosim korove u malinjak . Videcemo na kraju berbe kakvi ce rezultati biti, vredno radim pa se nadam najoljem.
Hvala na pomoci, voleo bih i da neko prokomentarise Italpolinu ako je imao iskustava. Pozdrav
 
Nazad
Vrh