Diskusije o serviserima i pumpama visokog pritiska(P.V.P)

hrnciar

Član
Učlanjen(a)
22 Dec 2009
Poruka
462
Lokacija
Lalić
Otvaram ovu temu iz razloga što sam se danas razočarao u bošiste.
Dajte neke savete gde nositi boš pumpe na tariranje,vaša iskustva,podešavanja....
Jedan majstor mi nije dobro uradio pumpu a pošto mi neradi motor kako treba morao sam pumpu ponovo na tariranje.
Reč je o original perkins motoru 6.372 na klasovom kombajnu
Majstor mi je stavio glavu za motor s46 koji ima 105 ks a moj perkins 120 ks
I sad sam odneo u vrbas kod aleksića kad on u kompjuter a tamo stoji oznaka rotora glave 349t a meni je bio stavljen
rotor oznake 349m koji ima manje neke valjčiće(valjda služe za doziranje)a oni su 7mm a original rotor oznake 349t ima prečnik tih valjčića 9mm
Strašno moram drugu glavu i pored ove ispravne.
Neka mi neko stručan pojasni ako može o čemu se tu tačno radi.
Sutra slikam da vam bude jasnije
 
Sam si sve objasnio . Ako želiš prave karakteristike tog motora 120Hp. moraš ugraditi i tu pumpu koja je za taj motor . S46 je kopija perkinsa 6.354 i ima 5970 cm3 dok tvoj 6.372 ima 6100cm3 i to su različiti motori..
 
Otvaram ovu temu iz razloga što sam se danas razočarao u bošiste.
Dajte neke savete gde nositi boš pumpe na tariranje,vaša iskustva,podešavanja....
Jedan majstor mi nije dobro uradio pumpu a pošto mi neradi motor kako treba morao sam pumpu ponovo na tariranje.
Reč je o original perkins motoru 6.372 na klasovom kombajnu
Majstor mi je stavio glavu za motor s46 koji ima 105 ks a moj perkins 120 ks
I sad sam odneo u vrbas kod aleksića kad on u kompjuter a tamo stoji oznaka rotora glave 349t a meni je bio stavljen
rotor oznake 349m koji ima manje neke valjčiće(valjda služe za doziranje)a oni su 7mm a original rotor oznake 349t ima prečnik tih valjčića 9mm
Strašno moram drugu glavu i pored ove ispravne.
Neka mi neko stručan pojasni ako može o čemu se tu tačno radi.
Sutra slikam da vam bude jasnije
AUTODIESEL-Subotica....za sada su (barem za mene)najpouzdaniji....

---------- Poruka napisana u 23:08 ---------- Prethodna poruka je at 23:03 ----------

Tel:024/561-319
 
jel to onaj Mijatov,kod njega smo nosili nekada davno dok smo imali kucu u Subotici a kad smo je prodali vise nisam isao na tu stranu.
Ali dobro si me podsetio
Hvala
 
Meni Aleksic sve radi. Do sada nisam imao reklamacija na njegov rad i uvek mi brzo odradi sto je meni vrlo bitno...
Mislim da nisi pogresio sto si njemu odneo.
 
Ja lično sa Aleksićem imam loše iskustvo ipak smatram da kad vrši tariranje pumpe i dizni nebi trebalo da drži telefon na ramenu i da obavlja razgovore to su ipak opipljive stvari kad sam doneo kući namontiram a sve tri dizne pišaju na poklopce ja ga nazovem on kaže uzmi ključ i stegni koliko imaš snage pa ja da stegnem koliko imam snage otkino bi pola šrafova ipak ako sam platio da se uradi posao treba da uradi kako valja a ne da žuri što više da uradi .
 
Evo imate jednog coveka na forumu koji radi vec 14 godina u Boschu u Stutgartu!
Samo nazalost nisam imao veceg kontakta sa rotacionim i rednim pumpama, vec sa Unit Injektorima i sa Common Rail sistemima!
U vojvodini ako hocete sigurnog i kvalitetnog majstora onda su tu Zeravica i Ramac, mada Zeravica nema konkurencije ( rade i turbine )
E sad drugo je pitanje cene!?!
 
Moj drugar ima Univerzal iz 73.Originalna pumpa je radila 30 godina.Posle toga je promenio 5 ili 6 pumpi,i isto toliko "majstora".Nijedna nije radila duže od pola godine.A onda smo otišli kod Žeravice...I rešeni svi problemi...
 
cuo sam da ljudi steluju dizne na manji pritisak od propisanog i kazu da traktor posle bolje pali,pa me interesuje da li to jeste tako i da li je to prihvatljivo za rad motora ?
 
Kod klipne(linijske )pvp na imt-u po prospektu se stelaju dizne na 160bar-a.Vecina bosista ih stela na 140.Motor dosta ljepse radi na 140 bar-a.Nije mnogo bucan.
 
Ima lep servis,a do juce nije znao ni srafciger cemu sluzi.Ja mu nebi dao ni dve ovce sa andjelima da sacuva.
A za ostale bosiste po Srbiji,pa vesao bih ih za nogu da vise za primer.Bagra...
Jedino Precizna mehanika,njima svaka cast,retko grese(desi se)ali ima garancija.
I jos nesto,naprimer nova pumpa za 539,558,R60 je nova 180 eura,a remont u bos servisu je 150.Nova je nova....
 
i ja sam za ovo da ako već treba da se radi pumpa i majstor je otvori i ispostavi predračun od 150+evrova bolje je iskeširati novu i znati sa čime imaš posla.
kod nas majstori uglavnom zaračunaju ruke oko 30 evra za rotacionu i 10-15 za linijsku pumpu.e sad ajde to da kaze čovek nije mnogo ima tu pranja kuvanja štelovanja ajde moraju i oni od nečega da žive.
ali brate kad mi on ispostavi računicu za delove jao majko moja.cene delova kod njih su i do 3 puta veće nego original IPM delovi u Juselu recimo.
pretprošle godine mi crko onaj odmeravajući ventil zarida tako i ugasi se kad smanjim gas i posle neće da upali dok ne otvorim poklopac.znao sam i ja šta joj je ali nisam imao delova.odnesem je kod majstora koji kod nas važi za boljeg i čovek mi uzme 150 evrova za rad delove i štelovanje dizni i to sam imao tri uloška moja original IPM jedva je pristao da radi sa njima jer kao radi samo sa njegovim delovima.
platio sam čoveku i uradio je kako je uradio.posle prve montaže morao sam opet da skidam jer se opet s vremena na vreme gasio.opet preštelovana i sada radi valjda kako trreba

li mene samo interesuje odakle mu one cene delova.recimo taj odmeravajući ventil naplatio mi je oko 20evra a u radnji košta oko 500 dinara sa pdv-om, pa onda četkice delphi su bile 25 a u radnji su 600-700 dinara, telo ventila prelivnog i ventil su isto 25e a u radnji ni 1000 dinara,ne sećam se koliko mi je zaračunao dihtunge.za onaj bregasti prsten je hteo oko 40e a u radnji je 2300 din ali ja nisam hteo da ga menjam.a za glavu hidrauličnu je pominjao 100e a košta 5000.a zza komplet pumpu je trazio 280e a košta 180

pa eto pa vidite kako stoje cene
 
@Mirko i ja bih najradije novu pumpu stavio, to mu dodje najjevtinije, ali je kod mene linijska pvp, a njih nema u prodaji, valjda se vise ne proizvode.
 
e neznam koliko izadje servis linijske pumpe čini mi se da kod nje nema toliko delova za naplatiti ali ako je i kod njene cena tako visoka onda se isplati razmišljati o zameni. ima i cevi original za kupiti pa da se to prepravi na rotacionu.lepo prešteluješ dizne i miran si

setio sam se još da mi je ovaj moj naplatio i poklopac jedne dizne oko 5 evra a sad vidim da košta oko 100 dinara.mada neznam šta ima onde da se pokvari ali ajde
 
Nazad
Vrh