Diskusije o serviserima i pumpama visokog pritiska(P.V.P)

Sve rotacione pumpe sam održavam...sad će neko reći da bošistima hleb uzimam...:osmeh:
Po meni je to bacanje para i nema tu neke mudrolije.Ako je pumpa originalna i nije otvarana a recimo loše pali ako je vruć motor 99,99 % je glava ,kupiti sa istim brojem repere poravnati kako su bili i voziiiii.
Ima par sitnica na koje treba obratiti pažnju kao što su kačenje i opruge na ulaznom vodu koje vratiti kao što su bile.
Kada se radi kompletan remont zamenuti grafitna krilca,odmeravajući ventil ako je potrebno bregasti prsten i naravno mikro-filter i sve zaptivače a sve to je garantovano 70% jeftinije nego što će vas neki bošista oderati a neće zamenuti ...
Inače to sam radio na lično svojima S-46 na Zmaj Univerzalu,kamionu maloj Zastavici 624 i na IMT 539 i nikakvih problema :ppozdrav:
 
Kod Zeravice sam radio sve pumpe i dizne i apsolutno nikada nije bilo problema.Ljudi rade profesionalno pregeldaju sve i daju ti soluciju za popravku koju sam biras.Pumpu koju su mi remontovali pre petnaest godina nisam vise ni pipnuo a traktor i dan danas radi kao sat.To se zove profesionalan rad.
 
Sve rotacione pumpe sam održavam...sad će neko reći da bošistima hleb uzimam...:osmeh:
Po meni je to bacanje para i nema tu neke mudrolije.Ako je pumpa originalna i nije otvarana a recimo loše pali ako je vruć motor 99,99 % je glava ,kupiti sa istim brojem repere poravnati kako su bili i voziiiii.
Ima par sitnica na koje treba obratiti pažnju kao što su kačenje i opruge na ulaznom vodu koje vratiti kao što su bile.
Kada se radi kompletan remont zamenuti grafitna krilca,odmeravajući ventil ako je potrebno bregasti prsten i naravno mikro-filter i sve zaptivače a sve to je garantovano 70% jeftinije nego što će vas neki bošista oderati a neće zamenuti ...
Inače to sam radio na lično svojima S-46 na Zmaj Univerzalu,kamionu maloj Zastavici 624 i na IMT 539 i nikakvih problema :ppozdrav:
Imam jedan problem na traktoru 558 rotaciona pumpa, naime traktor je jako tesko palio ali kad upali radio je perfektno i imao snage naizgled sve ok kad smo odneli pumpu kod mastora konstatovao je da glava nije dobra, uradio je remont pumpe zamenjena glava 140e sve ukupno kada smo namontirali pumpu opet isto za nijansu bolje pali ali kada vruc traktor odstoji desetak min opet tesko upali kad upali radi savrseno, da li postoji mogucnost da je u pitanju regulacioni ventil, na prethodnom traktoru smo imali slican problem i sami zamenili regulacioni ventil i posle toga je palio odlicno, na ovoj remontovanoj pumpi ventil nije menjan. da li da probam ili je tu neki drugi problem? Hvala
 
Kad smo pozvali majstora on naravno okrivljuje sve ostalo, lose uzubljeno, vazduh u sistemu, ali posto je bio siguran da je dobro odradio posao rece da mu ponovo donesemo pumpu ako je greskau njegovom radu otklonice besplatno, ali meni se ne skida pumpa ponovo ako je samo regulator problem. ako je neko imao slican problem nek se javi ,mislim sa pumpom.
 
Imam jedan problem na traktoru 558 rotaciona pumpa, naime traktor je jako tesko palio ali kad upali radio je perfektno i imao snage naizgled sve ok kad smo odneli pumpu kod mastora konstatovao je da glava nije dobra, uradio je remont pumpe zamenjena glava 140e sve ukupno kada smo namontirali pumpu opet isto za nijansu bolje pali ali kada vruc traktor odstoji desetak min opet tesko upali kad upali radi savrseno, da li postoji mogucnost da je u pitanju regulacioni ventil, na prethodnom traktoru smo imali slican problem i sami zamenili regulacioni ventil i posle toga je palio odlicno, na ovoj remontovanoj pumpi ventil nije menjan. da li da probam ili je tu neki drugi problem? Hvala

Ako ti traktor teško pali i kad je vruć,a pumpa ti je remontovana, verovatno ti je problem u glavi motora,u ventilima.Probaj prešteluj ventile,možda su izgubili zazor,ako i to ne pomogne skini glavu i nosi na obradu i ugradi nove ventile.
 
Ako ti traktor teško pali i kad je vruć,a pumpa ti je remontovana, verovatno ti je problem u glavi motora,u ventilima.Probaj prešteluj ventile,možda su izgubili zazor,ako i to ne pomogne skini glavu i nosi na obradu i ugradi nove ventile.
Zazor je proveren ok je, dali mislis da ventili propustaju ili su se potrosili sicevi i ventili vise upali u glavu proverili smo i ventile jesu malo vise upusteni ali najdublji ventil je na 2,6 mm sto je mislim u granicama dozvoljenog
 
Mislim da ti ventili propustaju-ne dihtuju.Dali ste ošlajfovali ventile?Dali ti je alnaser dobar?Predpostavljam da ti je motor dobar, a i da nije baš najbojli,ako je sve ostalo dobro (pumpa,dizne,glava-ventili,alnaser,pravilno uzubljen)morao bi lako da pali kad je vruć.
 
Mislim da ti ventili propustaju-ne dihtuju.Dali ste ošlajfovali ventile?Dali ti je alnaser dobar?Predpostavljam da ti je motor dobar, a i da nije baš najbojli,ako je sve ostalo dobro (pumpa,dizne,glava-ventili,alnaser,pravilno uzubljen)morao bi lako da pali kad je vruć.
sve to stoji ali jedina stvar koja mi nije jasna je da prilikom verglanja vruceg traktora nema nikakvih znakova paljenja niti takozvanog prebacivanja ,kada je motor los, jednostavno traktor vergla bez znakova paljenja i onda odjednom upali. Misterija! sto mi opet ukazuje da postoji neki problem sa pumpom, naravno vdeo sam motor koji je pred samo crkavanje ali kada je vruc pali bez problema . Videcemo zamenicemo i ventile jos to je ostalo.... motor je dobar
 
Vac mesec dana mi izbacuje crno ulje na odusku PVP u pitanju je 539 i klipna koliko se ja razumem. Sta tu moze biti problem? Inace redovno dosipam ulje u pumpu do srafa ali ovo se nije nikad desavalo.
 
Da li neko ima iskustva sa servisom Petakovic iz Kaludjerice?
 
Da li neko ima iskustva sa servisom Petakovic iz Kaludjerice?

Evo mene opet u temi...opet po zlu...Da pohvalim servis Ramac(ironicno)prica ide ovako;
Na traktoru smo skinuli dizne,i tih dana smo trebali ici u Ns drugim poslom,pa pozvali servis za dogovor da odrade uloske...nazovemo,uloske imaju,papreno-ali racunamo usput,pa nek urade...dosli tamo,kazu ne valjaju distant podloske unutar dizni,pa opet rebnu dobru i za to(ali racunamo nek stave nove samo nek bude sve odradjeno da radi bez problema)
Odemo za Ns,vratimo se u servis Djurdjevo,majstor ih steluje jos...dok smo cekali,primetili smo da sa jednom diznom ima problem,i da ne moze da je nasteluje(rastavljao je bar 10 puta)i kao nastelovano sve,spakuju,platimo i kuci...
Kada smo dosli kuci,Otac kaze da odmah proverim na aparat sve dizne,jer nam je obojici sumljivo kako je sve to bilo tamo-i gle cuda!dve dizne "pisaju" ko da je ulozak od 300 dinara...
za dva dana opet vozaj se u Djurdjevo:tamo se prave prosti,jos pitaju kako znate da ne valjaju,jeste palili traktor???(sta tebe boli uvo kako ja znam da ne rade,poenta je da ne rade i tacka?!!)
zatim su otvorili jednu,izmenjali prvo sve delove unutar same dizne,pa i samo telo dizne(valjda da dokazu da nije do uloska?!)i nakon pola sata dangube,zamenili ulozak i proradila normalno...nastelovali pritisak itd...
sve ovo ne bi bilo toliko iritirajuce i bedno,nego su i DRUGU DIZNU opet ponavljali kao prvu(opet guljenje vremena)i na njoj na kraju zamenili ulozak samo...spakovali u kesicu i kaze"evo sada rade"
Reci tipa izvinite nasa greska,nece se ponoviti,zao nam je zbog svega,a pogotovo pitanje da li eventualno treba da plate troskove ponovnog dolaska zbog njihovog bezobraznog podmetanja ni traga ni glasa...a toboz vode se kao bolji servis...morao sam ovo da napisem,jer suvise je danas"majstora i servisa",a retko ko zna dobro da uradi posao...toliko od mene.
 
Mi nosimo u Temerin kod Stetica, on je rodom iz Pecinaca iz Srema,povoljno radi, ako imas vremena sacekas,malo prodivanis i teraj.
 
Štetić je iz Ogara u Sremu,opština Pećinci.Dobar čovek i majstor.Dok je bio u Sremu radili smo kod njega.
 
Kakve su to pumpe koje dobijaju pogon direktno od bregaste? Koja je bolja? Obicna bos ili ova direktno sto dobija pogon?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh