DEUTZ

Jako je oštar na gasu i jako brzo postiže maksimalnu brzinu u transportu.Ako moj majstor ne reši javljam se.Petre hvala. :ppozdrav:
 
Da ali je jeftin kroz McC, Landini i turke i prilicno se ne kvari (ovo kazu oni koji imaju 5000-10000 sati).
 
I trpa se u JCB kombinirke npr. Merlo telehendlere. Sve crkne sem motora. 1104 u raznim varijantama je sto kaze Matic verovatno najmasovnije proizveden motor.
 
Jcb već neko vreme ima svoje motore, al nema ni veze, ipak tog perkinsa ima dosta, baš je zastupljen... Pa nekad su se kleli u njega..
 
Znam xx slucajeva gde je PERKINS na radnoj masini, i znam kako se odrzava i ko vozi.. Ipak je to masina za Rispekt.
Ko zna koliko vec sati vrte bez ikakvog kvara i zastoja, pregrevani, bas bas lose odrzavani, vazdisni filteri ko zna kad otvarani...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Perkins je oduvek bio najjednostavniji motor, samim tim i najjeftiniji, pa je zato i postao ekstra popularan.
Sa druge strane Deutz je oduvek bio najinovativniji, veoma kvalitetne konstrukcije i vlasnik je nekoliko patenata za dizel postupak. Stepen iskorištenja je kod njega uvek bio viši, pa je ekonomičnost bolja.
Cummins je nešto iz oba sveta. Komercijalno najuspešniji..


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ja to racunam ovako. Ako moj traktor trosi oko 6l na radni sati (mesavina opterecen 7l neopterecen 4.5l) deutz bi trosio 10% manje. Godisnje pravim 350 sati. Razlika je bure nafte od 200l Deutz vs Perkins ili nekih 250e. Traktor sa deutz motorom kosta 2x vise, sto ce reci za nekih 100 godina bi bili egal. Meni neisplativo. Ko pravi 1000 sati godisnje tu je usteda veca pa je drugacija racunica.
 
Nazad
Vrh