Deutz-Fahr

Takvi noževi samo sa ravnim sečivom iste marke pre par godina u Mikronu 16€, a samooštreći 32€ komad, ja sam uzeo ove skuplje, i vrede svaki evro.

- - - - - - - - - -

Sad videh, ovo su za slamu ::sramota::
a na slici se nevidi veličina...
 
Jesu 4mm debljine? Pošta koštaju?

Aha, 4mm. 795din/komad, nisu skupi. Pitao gore u Austriji tamo 8.40e komad

- - - - - - - - - -

Takvi noževi samo sa ravnim sečivom iste marke pre par godina u Mikronu 16€, a samooštreći 32€ komad, ja sam uzeo ove skuplje, i vrede svaki evro.

- - - - - - - - - -

Sad videh, ovo su za slamu ::sramota::
a na slici se nevidi veličina...

Da, da za slamu, juu da su 32e veselo bi bilo bogami :osmeh:
 
Koliko je dobro za sječku da se u kukuruzima koristi? Nisam to kod nas kod nikoga vidio i mišljenja sam da to dosta razbija sječku. Možda griješim?

Bilo bi dobro da sječka samo raširi masu što izlazi iz kombajna malo po njivi, a što se usitnjavanja tiče, dal ima potrebe, mislim da nema...


Pitam iz razloga jer na FAHRu koji sam kupio ima sječka a razmišljam u pravcu trorednog kukuruznog hedera za njega pa da vidim jel moraju tegovi na zadnji kraj il može ostat sječka?
 
Koliko je dobro za sječku da se u kukuruzima koristi? Nisam to kod nas kod nikoga vidio i mišljenja sam da to dosta razbija sječku. Možda griješim?

Bilo bi dobro da sječka samo raširi masu što izlazi iz kombajna malo po njivi, a što se usitnjavanja tiče, dal ima potrebe, mislim da nema...


Pitam iz razloga jer na FAHRu koji sam kupio ima sječka a razmišljam u pravcu trorednog kukuruznog hedera za njega pa da vidim jel moraju tegovi na zadnji kraj il može ostat sječka?
Pa svakako nemoj skroz skidati. Vec ju oboris na dole. Da visi. Kao teg ce sluziti. A za rad nisam upucen.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa, štos je u tome što sa spuštenom sječkom ne mogu doći do nekih njiva koliko je put loš i usječen tako ako se i budu radili kukuruzi sječka mora dolje i nekakvi tegovi radi brdoviteg terena...
 
Pa, štos je u tome što sa spuštenom sječkom ne mogu doći do nekih njiva koliko je put loš i usječen tako ako se i budu radili kukuruzi sječka mora dolje i nekakvi tegovi radi brdoviteg terena...
Onda ako je bas toliko los put bice problema i sa vetrom. Lim oko ventilatora je tanak. Moglo bi se desiti da i on nastrada.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da je toliko nizak taj kombajn?!? Uff, to nisam zagledao na njemu...

Ako je zbilja tako, sve mi se čini da če biti žešćih popravljanja puteva. Zmaj je znao upadati toliko da je prednji trap gurao blato ispred sebe. Sad si me dao u brigu...
 
A dobro, potrudit ćemo se oko puteva malo pred žetvu i to je TO. Iako će taj put trajati točno 4 dana dok ne krenu iz šume izvlačiti drva opet valjda će to biti dovoljno za obavljanje žetve na tom djelu atara...

Ne znam, sve ćemo vidjet kad za to dođe vrijeme.
 
Treba mi majstor za hidro pumpe.Na DF 1600 curi ulje na par mesta,treba predihtovati.Koga preporucujete?
 
Ima li ITKO od prisutnuh na forumu iz kataloga djelova skicu ukapčalice za sječku za fahr serije 900? Moja ukapčalica je kao i na 99% fahrova na ovom kraju zablindirana da je stalno uključena a meni se to ne sviđa kad se vozi cestom da sječka vrti u prazno a da ju sklapam svaki puta kad selim kombajn je prevelik posao. Zanima me šta tu točno unutra ima i da li se vrijedi s time igrati pošto mi je prijašnji vlasnik rekao da se zna sama iskopčati pošto je dotrajala i umjesto da smisli način da fiksira ručku u uključenom položaju, stegao je lamele u ukapčalici do kraja i tako radio.

Pokušao sam odvrnuti veliku maticu u nadi da ću dobiti nešto s time ali sam samo dobio to da ručku mogu klimati iz jednog položaja u drugi i ništa više, remenice kao da su zavarene a da sad par dana pred žetvu to rastavljam i nešto smrdam, nema smisla...

Svaka pomoć je dobro došla!

- - - - - - - - - -

Nitko ništa?
 
Nazad
Vrh