Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Dkc 4943
Tretiran sa onim novitetom...
Nejednako nicanje,setva 4 april,vlage je imalo svako posejano zrno sigurno...predpostavljam da su majstori izmešali seme staro par godina sa prošlogodišnjom proizvodnjom,zaprašili sa forsom a mi svi kao mali majmuni navalili...
Po ataru primećujem puno sličnih parcela,verovatno je ista semenska kuća u pitanju.
c42f4bdcc6ad9e9de2d3a964bd494521.jpg
400cbd6e63345ac2c7f1f05df342d002.jpg
0872457655674223b6d028e39caac65a.jpg
b12817ff8853e91b4b160e03589d0a1a.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Kod mene isto dkc nicanje katastrofa . 3 puta sam stavljao prst na obarac da pretanjiram al opet ostavim. Doduse znao sam da idem u rizik sjeme od prosle godine zasticeno nupridom ostalo ga za 4ha zbog onih kisa a i prosle godine je bio kilav . Fali ga 20 do 30 posto a i to sto ima ne lici ni nasta . Namjerno sam sijao na 18cm znao sam da ce ga faliti . Ipak mislim da je pored lose klijavosti vise kriv zicnjak kojih je moore a nuprid lanjski izgleda nista ne djeluje . U pitanju je 6340
 
U odnosu na na dkc 43blabla,kosad ultra trilogi malo bišlji a lišće bujnije i šire ,a da vidite razliku u odnosu tog trilogija i nekog pioner malen još i crven,a šta će na kraju biti ,kod mene jedino katastrofa na proletnjem oranju đubar je vožen,a dobar je i lanjski 5068.
 
Danas sam primetio kao da se pojedine biljke 4717 bokore. Vise lice na neki veliki muhar nego na kukuruz. Strasno. To do sada nisam video. Isto cuveni akceleron. Isto nejednako nicanje, ima ga svakakvog.
 
Kod mene prezentacije go go igracice ne pale vise,sto kaze Matic treba prvo tabletu da popijem pa da odem u obilazak gde je DKC hibrid

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kod mene je dosta gore nego kod gruje a nisam presijao . Mozda sam trebao ali sad sta je tu je . Sklop mi je trenutno oko 55000 a nejednakost katastrofa .
 
Ja nikada ne bih presejao kukuruz kao kod Dr Gruje. Nije to idealno no da ponovo seje iliti preseje ima trošak semena, pa rad, verovatno total ili setvospremiranje, i ako zasuši, a ide jun i jul, a ne maj eto potencijalne greske. Ovako sklop je losiji ali nije katastrofa.
 
Nazad
Vrh