Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

S obzirom na to da je vrečica načeta, najbolje je odvojiti 0,5 kg, ako je krupnije zrno ili 0,25 kg ako je sitnije i izbrojiti zrna. Odvagom cijele količine je onda lako odrediti koliko je zrna još u vrečici.

Ja imam običaj vagnuti pakiranje prije otvaranja i to zapisati na vrečicu. Onda je lako odrediti koliko je zrna preostalo. Razlika između bruto i neto nije za približni izračun bitna.

Tako ce i biti na kraju....nisam nikada obracao paznju da mogu tako tezine da variraju...znam da ima na deklaraciji, ali uvek se pocepa kad se otvara :oops:hvala svima na odgovorima! :bravo:
 
Ја изнад фао 400 ништа несејем...

Немам нешто искуства са 5031, сејао сам га само једне године, и није ми се нешто показао, и од тад га несејем.

Ово је нов хибрид, опет кажем у огледима је био одличан, а мени што се у огледима покаже добро, добија добру шансу...
 
Ja bezecovao jednu sj 4943. Nisam dugo sejao kukuruz pa da malo odvadim od soje. Planiram da posejem na 22-23 biće sušna godina a i zemlja je u Mačvi osrednja. Valda će biti vagon na tih 1,2 ha.
 
Čujem i vidim po vašim objavama da treba njega dosta često sejati ali se nešto plašim zbog najavljenog žestokog leta, što bi rekla moja pokojna baba- prosto nisam pametna.
 
Nazad
Vrh