Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ma nisam se dobro odrazio,ne zamerite:osmeh::osmeh:, zaboravio da napisem kolika je razlika u odnosu na ovaj Dkc sto je Mixer dobio,cisto poredjenja malo
 
Imao sam nekoliko puta problem s nicanjem kukuruza i jedanput s nicanjem pšenice. Tek nakon problema sa pšenicom sam se malo više pozabavio traženjem uzroka. Kod pšenice je definitivno uzrok bio prepakirano staro sjeme. Problem je kod prepakiranog sjemena da ne piše kad je proizvedeno, nego samo kad je prepakirano.

Od kada kod kukuruza izbjegavam prepakirano sjeme i koristim sjeme koje je dodatno tretirano mesurolom nemam problema s nicanjem. Koristim BC hibride, uglavnom sortu pajdaš. Kad će zabraniti mesurol, a sigurno hoće (svake godine zabrane po neko djelotvorno sredstvo) onda ću tražiti novo rješenje.
Ako je sklop u startu, zbog lošeg nicanja, za 20% rjeđi (događalo mi se i više), to u pravilu znači približno toliko manji prinos samo zbog sklopa. Kad se pridodaju još i druge nepogode, ubrzo smo na pozamašnom gubitku.
 
Imao sam nekoliko puta problem s nicanjem kukuruza i jedanput s nicanjem pšenice. Tek nakon problema sa pšenicom sam se malo više pozabavio traženjem uzroka. Kod pšenice je definitivno uzrok bio prepakirano staro sjeme. Problem je kod prepakiranog sjemena da ne piše kad je proizvedeno, nego samo kad je prepakirano.

Od kada kod kukuruza izbjegavam prepakirano sjeme i koristim sjeme koje je dodatno tretirano mesurolom nemam problema s nicanjem. Koristim BC hibride, uglavnom sortu pajdaš. Kad će zabraniti mesurol, a sigurno hoće (svake godine zabrane po neko djelotvorno sredstvo) onda ću tražiti novo rješenje.
Ako je sklop u startu, zbog lošeg nicanja, za 20% rjeđi (događalo mi se i više), to u pravilu znači približno toliko manji prinos samo zbog sklopa. Kad se pridodaju još i druge nepogode, ubrzo smo na pozamašnom gubitku.
Moj prijatelj je pre petnaestak godina uslužno sejao lokalnom kombinatu pšenicu i pri kraju setve nestalo semena.Agronom iz te firme potovari iz neke šupe seme staro 10 godina,pocepani džakovi,polu ugrudvano i žižak ga načeo.Posejali su 500 kg/ha i kad se u leto skidala pšenica nije mogao da veruje da nije bilo razlike...
 
DKC se kod nas nesto nije proslavio, osim starog dobrog 5276. Njemu skidam kapu. Kako su njega ukinuli tako vise ni ne sejem dkc. Probao sam razne hibride, ali je uvek pionir bio bolji.
 
Jbg ja kazem kod mene na terenu. Sejali smo DKC do pre dve godine, zavrsno sa sezonom 2017 (cini mi se). Probali smo par hibrida od ove semenske kuce, cak i onu cuvenu formulu 1 5873, ili tako nesto (ispravite me, bolje znate sigurno), ali im je uvek 5276 bio daleko najbolji od svih i od Pionira bilo kog. Nizak hibrid, lepog klipa, male vlage, izrazito rodan i onda ga od jednom zamene sa onim 5222, ili neki sto se zavrsava na 15. Probali oba, ni jedan ni blizu.
Mozda bi ga i sejao i dan danas, ali uvek se setim 2012. i one suse kad je DKC ubedljivo bio najgori kod nas (jedino 5276 je bio u rangu Pionira).
Ja kazem iskreno kako je bilo kod nas pa svidjalo se to nekom ili ne, ali tako je bilo.
Ne kazem da necu probati neki DKC, ali posto nemam u planu da sejem vece kolicine kukuruza morace jos da ceka.
 
Ma ce sejemo zp3x6 😂
Stvarno trebamo da ih izbojkotujemo jednu god da se prizeme sa cenom! Ja radim na tome, docice Pinki duo na 50% povrsina zbog mono kulture a u vezi rizona sirka.
 
Prva grupa 21.120 rsd u lokalnoj poljoapoteci.
Da li si siguran da je bas prva grupa (ona sa samo dva hibrida, jedan je 4670 a drugi ne znam)? Ili je druga grupa koja ima vise hibrida (5031,4717, 4943...)? Ako je prva grupa onda je dobra cena s' obzirom da je ovde pisano da je prva grupa 199e + pdv...

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh