Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Dovoljno je to za dobar rod.
Moze da seje do 30cm razmaka,sve zavisi koje ploce koristi,tjs sa koliko rupa.
 
Sad se vratio sa Dkc promocije,vidim da daju veliki akcenat na acceleration elite,e sad da li je marketinski trik,ostaje da osetimo na sopstvenoj kozi.
 
Nisam bio na prezentaciji. Da li je acelereon je ujedno zastita i od ptica?
Aceleron elite ima u sebi fungicid,insekticid(force) i neku vrstu stimulatora. Navodno taj stimulator uvecava korenov sistem,pokazivali su slike 2 ista hibrida,jedan je sa aceleronom a drugi bez,razlika je ocigledna. Mnogo je jaci koren i dosta je veca biljka gde aceleron radjen,to je sa nekog ispitivanju u Madjarskoj. E sad privuklo mi je paznju to sto je bilo par proizvodjaca koji su probali u 2019.i kazu da sad samo uzimaju seme sa aceleronom
 
Nitragin sam u soji izbacio jer me mrzilo vrteti bure na njivi a par godina nikakvu razliku nisam video u prinosu sa nitraginom i bez.
 
Matic se salio,zar stvarno mislite da nitragin,tj sojevi bacteria u istom mogu uspostaviti simbiozu sa kukuruzom :))?.
 
Ja sam ga imao prosle godine,izuzetno dobar hibrid u svakom pogledu. Vetar ga nije srusio(mozda 5 posto,a imao sam ga na razlicitim lokalitetima,dok pionir jeste) jako brzo otpusta vlagu. Skidao sam ga u zrnu 15.09 sa vlagom od 13,5-14%,dok npr ostale semenske kuce koje sam imao fao 290-330 nisu bile ispod 16% vlage. Po prinosu je je varirao od parcele do parcele i kretao se od 6500-7500kg.
Imao sam ga u ogledu koji je zvanicno radila druga semenska kuca,razbio ih je i po prinosu i po otpustanju vlage.
Jedina zamerka za njega mi je ovih 197 eura.

Koja je druga kuća radila taj ogled ?
 
Ja sam poručio jednu vreću za 4943. Ajde da ga probam pa ću videti kakav je. Ovo će biti prvi put da sejem od ove kuće. Data mi je preporuka da ga idem na 21cm (gornja granica). Kakvi su vam utisci o ovom hibridu?
odlican hibrid, klasa zemlje nije bitna sto se vodi, nego kako si je ti djubrio prethodnih godina ako ne sparas na djubrivima slobodno na 19 cm...
 
Sejao sam dkc 4943 na 20cm i nije izgurao koliko je i konkurenti strani hibrid morace jos na gusce sklopove ...
 
Nazad
Vrh