Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

dobar prinos preko 5000kg 5007 po jutru,iznenadi me ali mislim da odustajem od DKC-a, zbog ponasanja firme koja distribuira seme.
 
Moje iskustvo sa Dekalbom je da cu ga ipak opet sejati,ali samo u boljim zemljama,na losim nema sta da trazi.Kad je u ovakvoj godini svaki klip bio normalno formiran,nije bilo delova bez zrna,a sejan je 11.4 i odlicno se oprasio,bez jesenjeg djubriva,samo u prolece 250 kg Ureje/Ha,mislim da zasluzuje sansu za jos jednu godinu,takodje mislim da je bukvalno svako posejano zrno niklo.U pitanju je 4590,sejan na 21,ali mislim da sam trebao da posejem na 19,jer i ovako nije mnogo podgoreo.
Samo kad ta distribucija semena ne bi bila tako problematicna...
Sledece godine bih sejao i 5276 i 6089,ali se plasim ako bude kisnije godina da ne budu imali preveliku vlagu,pogotovo ovaj drugi.
 
Kada sam ovo odgledao pre pola godine,smucili su mi se...njihov scenario je u principu da se mi obogatimo,a svi ostali nisu bitni!po ovome sto sam video,njihovo ponasanje se ne razlikuje ni malo od nekog ruskog negativca u americkom akcionom filmu...ja sam odustao od njih,a video je presudio tako,iako su njihovi hibridi bili solidni.
 
meni se to nikad nije svidjalo probao sam pre jedne godine neki pionir i pola mi se okrunilo na njivi i batalio i posle jedne godine probam neki kws bila rodna godinam, a on ko suma sa motorkom da seces izlomio sam sav berc i nikad vise. ZP 666 i bole me uvo de su ove godine ti strani talibani. kod nas niko nije dao veci prinos od tih stranih sorti. samo su skuplji i pitaj boga sta su zaba skorpija i riba u obliku kukuruza i onda da to kuvam deci da jedu neka fala
 
sve to jedes u kupovnoj hrani u bilo kojem obliku tako da od toga nemozes pobeci
 
premiks cu da izbacim a koncntrat cu sam da pravim od svoje soje domace i kukutuza i suncukreta
 
ne jedem nista kupovno vec 5 godina samo od kuce a kad doce zima ni leba ne kupujem jer sporet gori svaki dan . A i sokove kupovne ne pijem zadnjih godinu ipo tako da sva ta gratska industrija propalo moze da se sahrani odma po meni.
 
mnogi su pobegli ili se nedaju i to zavisi od nas sami a ne od tamo nekih seronja iz brisela ti ako ces da sejes te bolestine i time hranis narod to je tvoja stvar
 
Nazad
Vrh