Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

5699 oko 4000 po lancu. . . gustina sve na 19cm. . a kisa nemam pojma nije bas bilo. . . padala je sredina maja i sredina jula. . . i ono u sred setve. . .
 
Sutra bi trebao da vrsem DKC 6120,merena vlaga 15,2% malo pre...Uzeo sam 4 prosecna klipa i nakrunio 780 grama zrna...Sapurina-kocanka je od 25-30 grama,zaista interesantno a klipovi oko 210-215 grama svaki.Ako bude 185-190 grama zrna po klipu mozda me i iznenadi prijatno ove godine,mada ja opet ne verujem da ce biti vise od 3-3,5tone po k.j!Rezultati sutra ako moze covek da mi vrse,posto radi svoje a ima puno,ako ne u ponedeljak!
 
Konacno skinut DKC 6120 2 k.j prinos 7980 kg vlaga 15,5% Iznenadjen prijatno,covek sto mi kombajnirao kaze lepo curi posle prvog kruga,posto uglavnom berem i ne vrsem skoro nikada sa njive nisam imao pojma koliko moze da bude, i lepo je nacurio! 7t/hektaru,a sta bi bilo da je bilo kise barem jedna u junu!Ajde da ne kukam i da ne bude da sam nezadovoljan,Kish ce me odmah opominjati,sledece godine ga opet sejem!Toliko...
 
5276 je po meni jedan pravi hibrid, za sve uslove i uvek daje maximum...
al me prijatno iznenadio 6089, prvo naberem 3 locnice na 1,5kj pre neki dan navrsem na 2kj 9,2t, jedina mi je zamerka sto mi ostalo njega jos samo 5kj :)))
mogu zamisliti samo koliko moze doneti roda u kisnoj godini...

ova 2 hibrida ce dosta povrsina zauzeti kod mene na njivama...

5699 me razocaro, a polago sam nade u njega...
5143 nisam imao neko visoko misljenje o njemu, al sam zadovoljan, lepo je podneo susu...
 
@dragan kovacev

ako se ne varam prosle godine je kiraj sa ovim hibridom imao oko 8 t/kj, msm da je to sasvim dovoljno.. :osmeh:
 
Da, na jednoj parceli je rodio oko 8 t/ kj a na drugoj oko 7t/ kj.I ove godine je bio najbolji preko 5 t/kj.
 
Nazad
Vrh