Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

4590 na 18cm kod Kuma, dao zadovoljavajuci prinos. Dogodine ga seje ali pionir ce ipak zauzeti dosta vise povrsina. Meni jedini koji se dopada je 5276. Brine me jedino u kisnoj godini da li ima sanse da mu vlaga bude bar blizu jusa (srpsa)? Sta vredi sto rodi vise od n01 i f73 kad me na vlazi oderu!
 
danas ovro 5kj 6089DKC 20t odoka ne mereno, 3 loznice na kokane i 1 do pola, sejan na 21,5cm... na oni 2 kj gde je bilo 9,2t sejan na 19,5cm i eto razlike od 500-600kg
mnogo mi se svidja ovaj hibrid, izvukao mi prosek...
 
Danas ovrsen 5276 i 440 prosjek 3880 kg/h ocekivao sam malo vise ali sta je tu znam neke ovdje koji nemaju ni tonu po hektru.
 
I ja sam skinuo moj 6101 bio je posejan pored AS 72 i razlike na oko nije bilo,a ni u prinosu bilo je oko 3t po kj.
 
Juce skinut 1 kj 5783 4500 kg. Nisam mogao da verujem, prvi je bio koji je izgoreo do klipa.
5276 oko 2500 kg na jednom mestu po kj a na drugo mesto oko 1700 kg. Za 5276 ne mogu precizno reci jer sam dodao preko sa drugih parcela.
 
Juce skinut 1 kj 5783 4500 kg. Nisam mogao da verujem, prvi je bio koji je izgoreo do klipa.
5276 oko 2500 kg na jednom mestu po kj a na drugo mesto oko 1700 kg. Za 5276 ne mogu precizno reci jer sam dodao preko sa drugih parcela.
5783 skinuli duplo manje od tebe,puna agrotehnika-imao jos jedan njihov hibrid,bio je malo bolji od 5783.inace njihovi hibridi su zauzeli neku zlatnu sredinu u ovoj godini.
 
Sad slobodno mozes napisati koliko ti tacno dao taj hibrid da nizoj parceli odakle su i oni snimci?Rekao si da je Pioneer A46 dao bolji prinos,ali generalno kakvi su ti utisci o hibridu?

6.300 kg mi je dao po KJ ali mislim da moze i mnogo vise u normalnoj godini, a A46 je dao 250 kg vise na istoj parceli.

Kakvi su mi utisci o tom hibridu? Mislim da sam sve rekao u prethodnom postu kada sam rekao da sam kupio to seme i za sledecu godinu.

5783 mi je isto dao preko 6.000 kg na teskoj zemlji a na lakoj oko 2.500 kg
 
6.300 kg mi je dao po KJ ali mislim da moze i mnogo vise u normalnoj godini, a A46 je dao 250 kg vise na istoj parceli.

Kakvi su mi utisci o tom hibridu? Mislim da sam sve rekao u prethodnom postu kada sam rekao da sam kupio to seme i za sledecu godinu.

5783 mi je isto dao preko 6.000 kg na teskoj zemlji a na lakoj oko 2.500 kg

Onda sam ja cici trebao da ovrsem bar 7000 kila,jer "teze" zemlje od nase tesko da ima...(ako je do zemlje)kod nas niko ni sa 2 lanca toliko nema,a vec ka Gredi je znacajno bolje...ne znam sta je,al nas je zakopalo,onako-bas muski.
 
Nisu sve "teške" zemlje iste. Idealna za kukuruz je teška zemlja koja ima idealan odnos i humusa i gline. U našim analizama koje dobijamo nema najvažnijih podataka o tipu zemlje , stručno je objašnjeno ovde : http://en.wikipedia.org/wiki/Cation-exchange_capacity

, a prosto rečeno najbolja je zemlja koja je što više crna ali da se i u sred ljeta na što manjoj dubini može napraviti loptica od zemlje u ruci ili kad se poslije kiše nomože proći u čizmama jer spadaju s nogu.
 
Nazad
Vrh