Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

DKC 6120
2zpieqt.jpg
 
Dragane imam i ja 6120 i primetio sam da malo sporije raste. U istoj parceli imam Pioneerov A46 i dosta je veci. Da li samo kod mene manji nego ostali iz iste FAO grupe ili je tako i kod tebe?
Sporije raste od ovih ostalih, imam na istoj njivi i kermes nisam siguran dali je do razlike u kvalitetu zemlju na samoj parceli, jer je već godinama bolja desna polovina ... ili je razlika izmedju hibrida.... videćemo... izvezeno mu je stajnjaka i dobio je ureje pa ćemo videti...
 
Moj 6120 gura kao lud...Ne vidim nikakvu razliku u odnosu na druge hibride,imam i Kermess i Korimboss i nesto As 72!

---------- Poruka napisana u 10:52 ---------- Prethodna poruka je at 10:50 ----------

Dragane imam i ja 6120 i primetio sam da malo sporije raste. U istoj parceli imam Pioneerov A46 i dosta je veci. Da li samo kod mene manji nego ostali iz iste FAO grupe ili je tako i kod tebe?
Mislim da je rec o brzom porastu i nicemu vise...Mozda je DKC 6120 malo kasniji 2-3 dana i to je to
 
Primetio sam da uovoj fazi razvoja najbolje na oko izgleda 5276. Ni ostali nisu losi, ali ovaj se nekako "dojmi". Svi su sejani 10, 11 i 12 april.
 
Dekalb 4964,uslovi za proizvodnju jako loši.Šta će na kraju biti :sta:
Najveći problem su korovi.Ipak su herbicidi samo korekcija za lošu agrotehniku,nisu svemogući.Jes da su mnogi korovi uništeni ali ovo mi se ne sviđa.
Palamida koja je preživela maton i callisto,lako sam je iščupao iz zemlje iako je koren dubok oko 15-20 cm.



Kukuruz je dosta ne jednak





Oaze gde ga je palamida "trovala" su sve izraženije.



Nikosav je skinuo jednu turu sirka ali izbija novi



Po mom iskustvu kad se uzmu ovakvo zakorovljene parcele setva pšenice je obavezna (ova parcela je uzeta u novembru) ,posle žetve total,duboka obrada u jesen .....
 
Zar palamida moze da prezivi i maton i calisto? Pride calisto ima zemljisno delovanje. Ja imam isto jednu parcelu za koju sam se zeznuo sto nisam posejao soju ili zito. Zubace i sirka za izvoz ima.
 
Izgleda da je preživela.Ima callisto dejstvo preko zemljišta ali ko zna koliko je hemije palo na zemlju kad je cela parcela bila zelena.
Ima delova na parceli gde to izgleda lepše.
 
@Kiraj.................... resenje za takve parcele je sto ranije spremiti i sejati krajem aprila u korov i udariti sa totalom pre nicanja kukuruza, a sa novom turom sto nikne posle totala se lako moze izboriti.

tako sam ja radio prosle godine:

priprema:

2rz9cu8.jpg



totalni posle setve pre nicanja

18jgg3.jpg



kukuruz kasnije

6t36lu.jpg


a ovako je izgledala parcela kada sam je uzeo u zakup

2zf96gw.jpg
 
Dragane imam i ja 6120 i primetio sam da malo sporije raste. U istoj parceli imam Pioneerov A46 i dosta je veci. Da li samo kod mene manji nego ostali iz iste FAO grupe ili je tako i kod tebe?

I ja imam 6120 i Pioneer D12 zdruzeni na istoj parceli, i izgleda dosta slabije od njega. DKC ima tananiju stabljiku, i deluje dosta neznije od pioneera. Sklop je dobar kod oba useva, tako da cemo pratiti sta ce biti do kraja, tako da @cicimoric, nemoj da se brines, nije samo kod tebe slucaj. Cekacemo ga na prinosu. Napominjem da su vrece bile od 25 000 zrna, ne od 80 000.
 
@Kiraj.................... resenje za takve parcele je sto ranije spremiti i sejati krajem aprila u korov i udariti sa totalom pre nicanja kukuruza, a sa novom turom sto nikne posle totala se lako moze izboriti.

tako sam ja radio prosle godine:
Slažem se da može tako.Uništio sam prvu turu korova uništio i drugu turu ,ali ovo niče kao ludo.Možda na kraju i bude nešto od kukuruza ,sada zavisi od padavina.
 
Jaka je dosta i još je dobila 200 kg. 8-24-16 i 200 kg.koree,ali to nije u ataru nego moja bašta u sastavu kuće od 1 kj.
Tu sam posejao na 16cm. da probam,a na njivama na 18 cm.Zaperaka ima sigurno 80%
Prošle godine je tu bio tritikale,jedva stalo u Lozničku prikolicu.
@Peet
U pravu si,vredi svaki dinar.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh