Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

A sto one najbolje ne probas? 5276 i 5783?

Prosle godine sam imao 5276, ima jako veliko stablo.A 5783 jos nisam probao.
Najvise mi se zasad svideo 5143.
Za sada imamo samo gore pomenuta tri hibrida u ponudi.
 
za poredjenja radi ............
Setvene jedinice su 50.000 semena
trenutni kurs E/forinta 1 = 285 Ft

33m7o0g.jpg
 
Da li je za tu cenu sto se ovde spominje 13000-14000 po sj(80 000 zrna), seme necim tretirano i moze direktno u sejalicu?
 
Dok su naše kuće proizvodile seme i pre rata a i posle vrećica je koštala od 25 do 30 DM nemačke marke. U vrećici se pakovalo 10 kg semena i sa pneumatskom se sejalo od 1 do 1.3 ha. zavisno od krupnoće . Sada za 1.3ha trebaju 3 vrećice po 40 Evra to je preko 100evra pa ti gledaj sad . Izvanjavam se štonije tem a ali jednostavno su mi stalno na umu ta vremena a metar 15-ke. koštao 20 DM za nepoverovati oliko je sveposkupilo..
 
Interesantna stvar vezana za dkc, na trzistu su ako se ne varam 5 godina, u elektronskim medijima nikad nisam video (cuo) reklamu za njih,nikad nisam cuo da su gen sponzori neke emisije,manifestacije, ne znamo im nijednog promotra a jedino seme za koje se prica da ga nece biti dosta.
dobar glas daleko se cuje
 
Poslednja izmena:
Kome ces verovati vise, mozda im je to neka strategija da puste pricu "kao poverljivo" da nece biti dovoljno semena da bi sto pre rasprodali planirane zalihe i stvorili utisak da je velika potraznja (ne sporim kvalitet ovih hibrida i prinose, samo mi pade na pamet ova misao pa reko da je podelim sa vama zato i sluzi forum) :osmeh:
 
Što se široko ne reklamišu? Odgovor je prost , a pokazuje da imaju dobre menadžere prodaje , ne samo ove lokalne. Treba sve biti jasno kad se vidi da su imali pakovanje od 50000 , a sada od 80000 zrna.
Nije im bitno kolko će kupaca imati , nego kolko će ha biti posijano njihovim sjemenom.
 
Nisi me razumio , mislio sam da ciljaju na veće proizvodjače . Kombinate i krupnije ratare , a ne na široke mase . To govori način reklamiranja i pakovanje .
 
Kome ces verovati vise, mozda im je to neka strategija da puste pricu "kao poverljivo" da nece biti dovoljno semena da bi sto pre rasprodali planirane zalihe i stvorili utisak da je velika potraznja (ne sporim kvalitet ovih hibrida i prinose, samo mi pade na pamet ova misao pa reko da je podelim sa vama zato i sluzi forum) :osmeh:
Mozda imas pravo nikad se nezna, ali ja sam narucio 42 dzaka 8.fefruara pa jos nista, da imaju i da im tamo stoji vec bi doneli davno:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh