Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Pa kristal gde ga bre baš danas naruči kad je evro rekordno velik u odnosu na dinar.
Danas ti je kurs 107,7 x 138=14862dinara vreća.
Mislim da si papreno platio.
 
@kristal
Kod nas je trgovano po 13.000din na vecu kolicinu, a po 13.500 do 10 setvenih jedinica.
 
Ja sam se isto raspitivao,pa kolko vidim po katalogu tu bi se najbolje pokazao 4964,taj cu i ja uzeti,jer isto imam peskovite zemlje.
 
To je otprilike to,u svakom slucaju pise da dobro podnosi i losije uslove,tako da sam se ja opredelio za njega,pa videcemo.
 
Za peskovitu/laksu zemlju, uvek ranija fao grupa. Moj izbor bi bio maksimalno 5276.
 
Ja sam imao DKC-5143 fao 420 i mogu vam reći da se odlično pokazao jesenas, sejan na lošijoj zemlji na razmak 19 cm.
 
Cenu znam, vec sam hteo da vidim rezultate ogleda od prosle godine i karakteristike novih hibrida inace hvala vam.
 
Jel sio neko od vas dkc 4888 i dkc 5699.Kako su se pokazali?
Ta dva hibrida mi nudili danas,samo ne znam ih.Cena 13.500 din.
Ranijih godina sam imao 5143 i 5276,bio jako zadovoljan sa njima.
 
Koju kolicinu djubriva primenjujete za neko prosecno iskoriscenje potencijala Decalb hibrida, ili kako neki kazu da je potrebna agrotehnika u fulu da bi se isplatio decalb? Sto se tice djubriva u proseku sam zaorao jesenas oko 150kg/kj 5:24:16, i planiram da predsetveno prihranim sa 150 kg/kj uree(ako budem imao dovoljno ::novac::), mislim da bi trebalo da bude ok?Planirao sam nesto od kasnijih hibrida od 5783, 6101 ili 6120.
Ili da idem na neke ranije hibride, jer je znalo da bude crvenila na njivama prethodnih godina?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh