Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Какво је семе 5068 јел ситно средње или крупно,нисам га још отварао
 
Са којом плочом си га сејао имам од 4,5мм и 5мм надам се да ће ова од 5мм бити ок
 
Komadi koji su verovatno otpali sa zida neke spirale ili mešalice u doradnom centru i završili u vrećama DKC kukuruza a potom zaglavljuju prolaz semena kroz sejalicu. Veliki minus za semensku kuću.Razmišljam se direktno centrali da pošaljem slike...Imam još neposejanih vreća koje ću izgleda izselektirati pre setve da ne bi imao više problema.
5681be1dc91e74dd9aa84af0dae7ad0d.jpg
 
Komadi koji su verovatno otpali sa zida neke spirale ili mešalice u doradnom centru i završili u vrećama DKC kukuruza a potom zaglavljuju prolaz semena kroz sejalicu. Veliki minus za semensku kuću.Razmišljam se direktno centrali da pošaljem slike...Imam još neposejanih vreća koje ću izgleda izselektirati pre setve da ne bi imao više problema.
5681be1dc91e74dd9aa84af0dae7ad0d.jpg
Kao i sto puta do sada, oni su ne pogrešivi ,nikada nisu krivci ,tako će biti i sa ovim slučajem.Nešto je tebi otpalo sa sejalice .......,naći će 100 razloga ali da kažu da su oni pogrešili ,to ne može.
 
Komadi koji su verovatno otpali sa zida neke spirale ili mešalice u doradnom centru i završili u vrećama DKC kukuruza a potom zaglavljuju prolaz semena kroz sejalicu. Veliki minus za semensku kuću.Razmišljam se direktno centrali da pošaljem slike...Imam još neposejanih vreća koje ću izgleda izselektirati pre setve da ne bi imao više problema.
5681be1dc91e74dd9aa84af0dae7ad0d.jpg
Isto i kod mene ,naš sam nekoliko komada kad sam sipao u sejalicu .A kad sam skidao ploče jedno parče sam našao zaglavljeno iznad skidača semena gde je montirana kontrola setve, kontrola nije prijavila ,kukuruz je normalno sejala a sad kako videćemo kad nikne.
 
Komadi koji su verovatno otpali sa zida neke spirale ili mešalice u doradnom centru i završili u vrećama DKC kukuruza a potom zaglavljuju prolaz semena kroz sejalicu. Veliki minus za semensku kuću.Razmišljam se direktno centrali da pošaljem slike...Imam još neposejanih vreća koje ću izgleda izselektirati pre setve da ne bi imao više problema.
5681be1dc91e74dd9aa84af0dae7ad0d.jpg
Spajki a preko zaštite potrošača? Pretpostavljam da ove emisije sa poljo sadržajem ne žele da se zameraju tako velikoj semenskoj kući. A očigledno su bagra, nadamo se nekoj alternativi, ovi u Srbiji su najbezobrazniji. U stvari jel iz doradnog centra u Srbiji seme?
 
Alternativa to si ti direktno,što bi rekli neki seronje i šta ja imam od toga tu sa foruma,ja kao jedan neću ništa postići,e to je takav stav zbog koga nas jebe ko kako stigne.
Da nisi kupio njihovo seme samo 2 god. za redom videli bi oni da je vrag odneo šalu,a ovako će to da rade stalno,tebi buranijo škart od semena ,ovima velikim što su blizu vatre ide 1 klasa semena.
Prošle godine su zajebali i seme kukuruza i seme uljane repice,od mene imaju bojkot ,to je 11 vreća kukuruza semenskog,da je samo 1000 seljaka bojkotovalo ,bome bi se skupilo.
ovako Srbi,jebemo vas i dalje,pa kako se kome zalomi.
 
Ista priča i kod mene,sejao sam DKC od kad su se pojavili,ali već dve godine ništa.Kada su se pojavili setvena jedinica od 80000 biljaka je bila 120 evra,da bi sada tražili 200 evra po setvenoj jedinici.Neću sejati DKC ubuduće,sve dok se nešto ne promeni.Zaštićeni neki drugi hibridi su duplo jeftiniji i odlično su se pokazali tako da ubuduće ide samo konkurencija.
 
Nazad
Vrh