Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ako je radio bez sečke onda je na adapteru...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Da ako je po cijeloj sirini . To se tacno moze vidjeti samo ako se zaustavi oombajn u sred reda i vidi gdje ima zrna , ispred kombajna , pod adapterom , ispod , iza kombajna , iza izlaza ili po cijeloj sirini . To je isto cijena kad se ceka 14 posto vlaga
 
Да ово ми делује на губитак у адаптеру баш је леп распоред,да је само иза комбајна тачно би се оцртао траг....Како неће на адаптеру по готово ови кукурузи који су за силажу стабљиком а клип метар ипо од земље па кад са 14 влаге опизди у адаптер оде у пм.
 
Mi smo radili kukuruz sa 12,3 % vlage pa ima tek po koje zrno klijalo...Svake godine za istim stručnjacima bude ovako.
 
Ja sam imao prilično osipanje zrna na adapteru pri vrsidbi dkc hibrida. Jako lako se krune npr.u vršidbi dkc-a korpa mi je na oznaci br. 16 a u pioniru iste fao grupe korpu moram drzati na br. 11 ili 12.Kada sa toliko stegnutom korpom teram dkc to bude prekrupa, ako teram pionir na broju 16 onda ostaje zrna na šapurici.I pored tog osipanja dkc je bio bolji od pionira kod mene.Da se razumemo, i pionir se osipao ali ne toliko kao dkc.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Misliš na nas za zmajem?(upućeno gruntu)
Kod mene će isto biti nešto, ne može da ništa ne bude, jednostavno adapter raspe...
 
Тако је колега ја нпр у дкц-у сам ишао другом око 4мк/х није било толико губитака као нпр на ЗП-У 427 где сам ишао првом око 3км/х....контам да су мањи губици при већој брзини мислим на Змаја тј адаптер....
 
Kod nas je suprotno. Zmajevi najmanje rasipaju, onda idem ja a setvu prave Klas kombajni, najviše jedan Avero i dva Leksiona, posebno jedan iz Beške...
 
Ima malih klipova koji prodju kroz adapter,tu kombajner ne moze nista. Ja sam to primerio i kod mene prosle godine. Gde god je zametnuo 2 klipa,jedan klip je ostao jako mali i skupljene su ploce skroz,ali on prodje ispod,i rasprsne se sav.
 
Postoji dva tipa kombajnera. Onaj koji je dosao da ti uradi uslugu skidanja useva i onaj koji je dosao po novce. Ovaj drugi profil je za NIKAD OVAKO temu. Ove godine imam pozitivan pomak u kvalitetu posla. Pozdarav za moje kombajnere prate forum ali ne pisu.
 
Nazad
Vrh