Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Kod nas generalno pušiona na Dekalbu kod velike većine.Ja se definitivno pozdravljam sa njim.
 
Kod nas nije tolika pusiona koliko su bila ocekivanja da ce potuci konkurenciju kao i prosle godine... ove godine egal kao i sve ostale semenske kuce...a ubedljivo najskuplji je bio.
 
Baš večeras mi se kolega žali na taj hibrid (5075), kaže da je dosta omanuo. Na istoj njivi je imao i drugi DKC hibrid (neki koji ima osmicu u nazivu, nisam zapamtio tačan broj) i taj mu je mnogo bolji (po bunkeru vidi).
 
Baš večeras mi se kolega žali na taj hibrid (5075), kaže da je dosta omanuo. Na istoj njivi je imao i drugi DKC hibrid (neki koji ima osmicu u nazivu, nisam zapamtio tačan broj) i taj mu je mnogo bolji (po bunkeru vidi).
Da nije opravda tih 200e koliko ej kostao. Prinos mu je prosecan kao i kod ostalih (cak su ostali dkc hibridi imali i veci prinos) jedino sto je za svoju fao grupu 450 mogao da se kosi u jus vlagi sa rangom fao grupe 300-350 cak i pre njih.
 
Ma taj 5075 mu je znatno ispod proseka ostalih hibrida. Na istoj parceli je imao dve setvene jedinice (4kj) ovog 5075, a potom je nastavio sa drugim DKC hibridom. I onda naprave jedan krug na 5075 pa sledeći na ovom drugom hibridu, i kod ovog drugog bunker bude znatno puniji. Računa otprilike da ovog 5075 ima oko 5t/kj, a ovog dugog oko 6.5-6.7 t/kj. A ista njiva!
 
Izgleda da ova godina nije isla na ruku kasnijim fao grupama,ili je to samo slucaj na 5075 ne znam...
 
Meni je 5075 vrhunski samo sto jos ne znam prinos jer od svih dkc sto imam ima najvecu vlagu(18 pre kise)!Sto se korena tice ogroman je i preko 200 grama okrunjen tezi na 74 000 zrna po hektaru
 
Jel kamioni prevoze? Kod nas jako velik problem sa istovarom kod BMM. Kad staneš na vagu da izmeriš pun i vratiš se da izmeriš prazan prodje više od sat vremena...
 
Pa to je super! Kod nas na FSH kad jedan kamion iskipuje treba skoro sat vremena da se kip jama isprazni da može sledeći da kipuje. Zavisno od gužve višesatno čekanje je podrazumevana stvar. I tako je od kad su napravljeni ti silosi...
 
Jel kamioni prevoze? Kod nas jako velik problem sa istovarom kod BMM. Kad staneš na vagu da izmeriš pun i vratiš se da izmeriš prazan prodje više od sat vremena...
Dve Loznice, Turska od 10t, kamionske od 13.5t i 16.5t. Parcele su bile na 2-3 duza od asfalta i posle jos 4-5 km. Na predajnom mestu se nije cekalo nista, tako da nijednom nisam stajao.
 
Ko kaže da DKC nije dobar...
IMG_20201014_161518.jpg

IMG_20201014_161505.jpg
 
Nazad
Vrh