Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Mene i ne cude cene. Svake godine kad se objavi cena ne samo DKC cenovnik vec i P i druge malo skuplje semenske kuce ( Za Syngentin suncokret isto) krecu konstatacije kako je preskupo kako se treba vratiti na domace ili druge jeftinije semenske kuce. I obavezno neko zna nekog ko zna nekog kome je neki hibrid neke domace ili druge strane jeftinije semenske kuce razbio prosle proizvodne sezone i kako mora to da se proba. Ali kad dodje zetva iste te godine obavezno se naglasava kako se ove godine sejala samo ta i ta kuce kako je razbio i nema boljeg itd ( pretpostavljam da i mora malo zbog promotera koji prate forum i ove grupe na fejsu). Znaci obrni okreni opet se dodje do tih semenskih kuca ( u ogromnoj vecini slucajeva jer i stvarno jeste bolji prinos, vlaga itd) samo se mozda nadje drugi prodavac semena koji na kolicinu odobri neki popust neku vrecu gratis ili tako nesto. I jbg zato im se i moze da dizu cene koliko hoce, znaju da ce seme prodati sigurno. Kao sto neko rece ranije neku cenu semena u ovim okvirima drze domace semenske kuce i ove strane koje nizom cenom pokusavaju da privuku ove kojima je bas preskup DKC,P ,KWS itd itd a hteli bi da probaju nesto bolje od nekih starih domacih hibrida
 
А шта је са овим старим хибридима типа 5222 јел иду и они третирани или не
 
Колико сам га пратио и испратио добар хибрид и није био тако скуп ,свеједно код мене иду рајфајзен
 
Ja sam ga imao , prinos odličan bio , ali sijan ekstremno kasno(u junu ) pa vlaga nije mjerodavna .

20191117_144457.jpg


20191117_144309.jpg
 
4351 najbolji kukuruz tog fao sto sam imao ikada. 4943 losiji od 5031 a 2018 bilo obrnuto. Generalno su im fao 400 jako dobri svi
 
Nazad
Vrh