Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Да да и око 200еур су смислили да наплате једну врећу из прве групе
 
+ PDV

pHNU3yN.jpg
 
Smanjujem dekalb iskljucivo zbog cene.Ima i odlicnih,dokazanih mnogo jeftinijih semena.
Recimo MASS 56a tretiran insekticidom i startnim djubrivom za oko 5100dinara/25000zrna.Do sada nikad nije dao manje nego dekalb.
 
Smanjujem dekalb iskljucivo zbog cene.Ima i odlicnih,dokazanih mnogo jeftinijih semena.
Recimo MASS 56a tretiran insekticidom i startnim djubrivom za oko 5100dinara/25000zrna.Do sada nikad nije dao manje nego dekalb.
Rodan je 56 ali hoce da padne slabo stablo, 48 sam sejao i ok je i 59 jako davno taj je bolestan kako radja ali svi komplet se malo teze izvrsavaju ,, zato sam presao na dkc ...
 
Ovaj novi cenovnik bas nije normalan,kod mene je sve bilo pod dkc om a ove godine izgleda da nece biti ni dzak...
 
Ajd da ne gledamo Pionir, ali meni je KWS novi hibridi (za stare ne bih bas garantovao u susi) su sasvim dobri. Ne znam kakvi su sa cenom ove godine. Neko sa foruma rece da je Konfitesu jedan od roditelja DKC, ja sam ga imao zadnje dve godine i odlican je i vlaga i prinos a i kruni se bas lako. Za 2017 par njih iz okoline rekose da je bio sasvim ok, ne znam tacne prinose. Prosle godine placen oko 5000 ali bez insekticida tretirao sam naknadno, dosta pristupacnije u odnosu na ove cene gore.
 
Ajd da ne gledamo Pionir, ali meni je KWS novi hibridi (za stare ne bih bas garantovao u susi) su sasvim dobri. Ne znam kakvi su sa cenom ove godine. Neko sa foruma rece da je Konfitesu jedan od roditelja DKC, ja sam ga imao zadnje dve godine i odlican je i vlaga i prinos a i kruni se bas lako. Za 2017 par njih iz okoline rekose da je bio sasvim ok, ne znam tacne prinose. Prosle godine placen oko 5000 ali bez insekticida tretirao sam naknadno, dosta pristupacnije u odnosu na ove cene gore.
Ja sam ove godine imao Konfites na najgoroj zemlji zajedno sa Pioneer-om 9241 i LG 30.369 Limanova. Konfites je bio bolji od oba.
 
Dobar je konfites i egal je sa dkc po prinosu. Vlaga mu je 2% jaca, ali ga ostaviti za kraj i bice u redu.
 
Prošle jeseni mu je vlaga bila u rangu dkc-a(fao 400-450) a u nekim slučajevima i niža. Što se tiče prinosa kao što je napomenuo Bojčetić.
 
2017 sam ga skidao na kraju jer u momentu kada sam radio dkc 5007 sa 14vl konfjtes je bio 16. Moguce da mu ta godina nije isla na ruku, sto se tice prinosa te 2017 mi je bio najbolji kukuruz od svih hibrida. Pre toga sam ga sejao i 2016 i 2015 i bio je dobar.
 
Ima KWS par hibrida koji su po prinosu stabilniji od DKC u slucaju susne godine ili duzeg perioda bez padavina za vreme skidanja u zrnu. U suprotnom, kad u vreme skidanja jedva se vata suv period DKC je do 2%:sa manjom vlagom.
 
Nazad
Vrh