Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ako ne bi kisa pala 7 dana za redom i ako bi bilo i malo vetra spala bi vlaga na 14%
Ovako neznam sta ce biti. Cim se malo osusi opet kisa!:sta:
 
Uf Peet teško da će tako brzo da pusti vlagu, šapurika je zajeban igrač a ponaročito sad kad ima vlage u izobilju.
 
Pa ja bi bio zadovoljan kad bi ga skino za 2 nedelje sa 14 do 15 % vlage, međutim pošto naši prognozeri nemogu da na kaži ni okvirno kakvo će vreme biti, ostaje da vidimo kad ćemo da i sa kojom vlagom raditi.
 
Bojčetic ja se nadam da nisi u pravu, jel u suprotnom loše nam se piše, ja 5 godina skladištim kukuruz u zrnu u sopstvena skladišta i nikad nisam imao problema sa vlagom uvek je spala bar na 16% pa se iskreno nadam da neće biti problaema ni ove, bar za ove hibride što ja sejem a najkasniji hibrid mi je Dkc 5276. Juče je Dkc 4590 imala vlagu 21 %, sada će loše uticati na vlagu ove kiše ali moj kukuruz kada bude imao vlagu 16 % ja krećem
 
Dkc 5276 25%; Dkc 5007 24%; Dkc 4590 21% a Pionir na mojim ogledima ima od 25-28% a sve rani hibridi, ali zato Pionir ove godine će za niansu više da rodi
 
I ja se nadam da ce vlaga pasti, jer jedan deo cu smestiti kod kuce. Kimi je najavio za vikend novi ciklon koji ko zna koliko ce padavina doneti. Taman sto se osusi ovih 2-3 dana, opet ce povuci vlagu za vikend... A kad udjemo u oktobar, tu je jako diskutabilno susenje. Noci hlade i rosa velika. Do podne se susi rosa, a od podne do 16-17h sto se osusi to je to.
 
Danas drugar skidao DKC 5007(ako ne grešim).Vlaga je bila ručna oko 25-26%.Još nije predao ali po proceni kombajna,kombajnera i nas prisutnih ima preko 10000kg po KJ tj. na 57 ari.Prcela je veća pa kad vidimo koliko vagne kamion znaćemo tačno.Setva je čini mi se bila 27-28.03. na strnjište.
 
Ja pišem kako jeste i šta jeste.Ne hvalim niti sebe niti ikog.Ali isto tako tvrdim da ima deo atara gde je crvenilo odnelo rod i neće se po matematičkoj računici preći 4000kg/kj.
 
Diklofen bas toliko sam dobio po kj,prekljuce sam brao 434 sa 28%vlage i kad preracunam klip u zrno tacno 4 000po jutru.Ovo je početak dekalb ostaje da pusti vlagu(ali obecava dobar rod) i trebao sam da nastavim berbu 434 al evo lije ko iz kabla.
 
Krunio je drugar još jednu njivu na lakoj zemlji.Ukupan prosek za danas mu je 8000-8200kg/kj sa vlagom od 19-20.
 
Danas merena vlaga na sledećim DKC hibridima.
4795 = 18,9 %..................
5222 = 19,7 %................,,
5276= 20,9 %.................

Setva je bila u 2 dana, 4 i 5 april.
 
Upravo sam se vratio sa merenja vlaga na 4590 i 4795 i kreću se između 16 i 18 %, u zavisnosti od lokaliteta parcele.
 
Jel još neko primijetio da ove godine vlaga se mnooogo poveća kad prodje kroz kombajn ?? Znam da je to normalno , al ove godine kod mene što sam skidao vlaga ode za 4-5% ?? , i sa Pionirom i sa dkc.

Inače juče radili 6089 , nije vagano , a i nebi više da pominjem prinose , tolko je rodilo da me sramota .
 
Nazad
Vrh