Da li spaljujete žetvene ostatke

Ajde ovako. Imam da uzorem oko 6ha sojista. Kombajn nije imao secku i otkosi su ostali iza kombajna. Nista nije izbalirano i sada je pala kisa. Kako najlakse da se resim sojista? Paljenje kada se prosusi ili da predjem nosenom tanjiracom 24 diska (jer tesku vucenu nemama) preko i malo usitnim. Uzorao sam jedan deo sojista i plug zaore ostatke ali mi je gusio na prednjem crtalu kad oddje velika masa.
 
A za šta služi tanjirača :sta: možda je celog života ne koristim za one stvari za koje je namenjena... pa da ostatak života ne traćem u ne znanju
takođe me isto zanima za kratku tanjiraču, za koji posao je ona konstruisana

Iznenadjuješ me druže! Eventualno pod...ebavaš ili provociraš! To je moja konstatacija sa ove tačke gledišta!
 
Iznenadjuješ me druže! Eventualno pod...ebavaš ili provociraš! To je moja konstatacija sa ove tačke gledišta!
Ma kakvo podj...bavanje, pogrešno si protumačio
Ljudi kupuju sve teže tanjirače da rade dublje, ti kažeš da treba plitko
Za kratku tanjiraču Nikola Ilić piše da ne trebaju da ide dublje od 5 cm da imaju drugu namenu a ne kaže koju
Pa sam malo zbunjen, niko nije razjasnio do kraja za šta koja služi i kako treba da se koristi
kod nas svi koji su tanjirali za pšenicu pa i ja dignemo točkove gore i ona ide koliko god može u zemlju
 
Ajde ovako. Imam da uzorem oko 6ha sojista. Kombajn nije imao secku i otkosi su ostali iza kombajna. Nista nije izbalirano i sada je pala kisa. Kako najlakse da se resim sojista? Paljenje kada se prosusi ili da predjem nosenom tanjiracom 24 diska (jer tesku vucenu nemama) preko i malo usitnim. Uzorao sam jedan deo sojista i plug zaore ostatke ali mi je gusio na prednjem crtalu kad oddje velika masa.

Skini prednje crtalo.
 
Ma kakvo podj...bavanje, pogrešno si protumačio
Ljudi kupuju sve teže tanjirače da rade dublje, ti kažeš da treba plitko
Za kratku tanjiraču Nikola Ilić piše da ne trebaju da ide dublje od 5 cm da imaju drugu namenu a ne kaže koju
Pa sam malo zbunjen, niko nije razjasnio do kraja za šta koja služi i kako treba da se koristi
kod nas svi koji su tanjirali za pšenicu pa i ja dignemo točkove gore i ona ide koliko god može u zemlju
Kratke tanjirače spadaju u grupu finišera. Svaki disk ima svoje vešanje i svoj ležaj. U odnosu na klasične tanjirače,diskovi su manje konkavni(zato ne oru diskovi,pa se stoga lakše vuku) i manjeg su prečnika,stoga imaju veću perifernu brzinu,pa stoga bolji efekat mešanja,npr žetvenih ostataka sa zemljom! Tako da praktično kukuruzovinu sa zemljom bolje izmeša kratka tanjirača na radnoj dubini od 3cm(o usitnjenosti zemlje da ne pričamo) nego obična tanjirača na 10cm radne dubine! A to nosi sa sobom i učinak i utrošak energenta :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh