Crni Luk! Seme! Zastita! Prodaja!

Sto se tice proizvodnje crnog luka .Mene zanima proizvodnja arpadjika ove godine na cetvrt jutra .Dali mi neko moze malo objasniti kako seje crnatak kad u koje vreme i koliko semena se koristi
 
Cuo sam nesto da moze i arpadzik crnog luka pre setve da se potopi u AZOTFIKSIN.
Da li moze?
Jer neko mozda probao i dali ima rezultata?
 
Pozdrav ljudi..

Treba mi pomoc :sta:, naime imam vocnjak od jednog jutra-zasadjen jesenas- pa sam razmisljao da bi bilo dobro nesto zasaditi izmedju
redova tacnije crni luk. E sad trebaju mi saveti - Da li je bolje zasaditi iz baruta ili arpadzik? - Koliko ga cesto treba zalivati? I koja
sorta je kod najvise zastupljena? Koliko bi mi semena trebalo na toj parceli kao i koja je otrpilike cena semena ili arpadzika?..verovatno da cu imati jos pitanja ali za pocetak to je to...hvala unapred..::pomoc:;::pomoc:;::pomoc:;
 
Da li neko proizvodi crni luk,ljubicaste boje?!Interesuje me da li moze u jesen da se pobode arpadzik istog,kako se krecu prosecni prinosi luka u glavicama po k.j Za ostalo se nekako snalazim,ali ovo mi je bitno da cujem od iskusnih proizvodjaca.Planiram da pored majskog srebrnjaka kojeg vec godinama radim,probam i proizvodnju u glavicama,za pocetak nekih 20-ak ari,mozda i manje...Ne znam kako prezimljava,da li hoce da izmrzne?On bi kao trebao sa proleca da se bode,ali cuo sam da moze i u jesen,da je cak i bolje,ima vise vlage sa proleca i brzo napreduje!
 
Ovo je cena semena ,inače arpadžik je u Srbiji ,znatno jeftiniji,oko 1-1,5 e/kg u zavisnosti da li je domaći ili uvozni.
 
Ako hoćeš da proizvedeš arpadžik treba ti oko 30 kg semena.
 
Nazad
Vrh