Crni Luk! Seme! Zastita! Prodaja!

isidor

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2010
Poruka
937
Sto se tice proizvodnje crnog luka .Mene zanima proizvodnja arpadjika ove godine na cetvrt jutra .Dali mi neko moze malo objasniti kako seje crnatak kad u koje vreme i koliko semena se koristi

genca

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2013
Poruka
200
Cuo sam nesto da moze i arpadzik crnog luka pre setve da se potopi u AZOTFIKSIN.
Da li moze?
Jer neko mozda probao i dali ima rezultata?

krobert

Novajlija
Učlanjen(a)
16 Mar 2010
Poruka
1
Pozdrav ljudi..

Treba mi pomoc :sta:, naime imam vocnjak od jednog jutra-zasadjen jesenas- pa sam razmisljao da bi bilo dobro nesto zasaditi izmedju
redova tacnije crni luk. E sad trebaju mi saveti - Da li je bolje zasaditi iz baruta ili arpadzik? - Koliko ga cesto treba zalivati? I koja
sorta je kod najvise zastupljena? Koliko bi mi semena trebalo na toj parceli kao i koja je otrpilike cena semena ili arpadzika?..verovatno da cu imati jos pitanja ali za pocetak to je to...hvala unapred..::pomoc:;::pomoc:;::pomoc:;

savato

Član
Učlanjen(a)
5 Jul 2009
Poruka
4.028
Da li neko proizvodi crni luk,ljubicaste boje?!Interesuje me da li moze u jesen da se pobode arpadzik istog,kako se krecu prosecni prinosi luka u glavicama po k.j Za ostalo se nekako snalazim,ali ovo mi je bitno da cujem od iskusnih proizvodjaca.Planiram da pored majskog srebrnjaka kojeg vec godinama radim,probam i proizvodnju u glavicama,za pocetak nekih 20-ak ari,mozda i manje...Ne znam kako prezimljava,da li hoce da izmrzne?On bi kao trebao sa proleca da se bode,ali cuo sam da moze i u jesen,da je cak i bolje,ima vise vlage sa proleca i brzo napreduje!

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.124
Ovo je cena semena ,inače arpadžik je u Srbiji ,znatno jeftiniji,oko 1-1,5 e/kg u zavisnosti da li je domaći ili uvozni.

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.124
Ako hoćeš da proizvedeš arpadžik treba ti oko 30 kg semena.

Vrh