Crni Luk! Seme! Zastita! Prodaja!

Ako imaš preciznu sejalicu dosta ti je 2 kg,možda i manje .1 g ima oko 300 semenki,ako me sećanje dobro služi.
 
Seme crnog luka se prodaje po setvenim jedinicama a jedna ima 250 000 semenki.Mi smo zasejali na 57 ari malo vise od dve setvene jedinice.Dobili smo prinos od 12 tona luka stim sto moras da imas obavezno zalivni sistem i luk iz semena trazi puno zalivanja i zastitu obaveznu od bolesti i lukove muve kao i korova.Seje se posebnim sejalicama vakum zbog sitnog semena.To ti je od prilike to i sad se cesemo po glavi jel svi nude bagatelnu cenu a za prolecno vadjenje imamo sto je sejano krajem avgusta 2 jutra.
 
Seme crnog luka se prodaje po setvenim jedinicama a jedna ima 250 000 semenki.Mi smo zasejali na 57 ari malo vise od dve setvene jedinice.Dobili smo prinos od 12 tona luka stim sto moras da imas obavezno zalivni sistem i luk iz semena trazi puno zalivanja i zastitu obaveznu od bolesti i lukove muve kao i korova.Seje se posebnim sejalicama vakum zbog sitnog semena.To ti je od prilike to i sad se cesemo po glavi jel svi nude bagatelnu cenu a za prolecno vadjenje imamo sto je sejano krajem avgusta 2
jutra.


Pa to onda nesto ne stima,ili ti nesto nisi uradio kako treba, ili si uzeo pogresno seme ili ovi sto kazu da na jednom hektaru rodi oko 70 tona lazu. nemora 70 jer to je reklama ali neka bude od 40 do 50al ti si imao od 20 do 25.po ha. na tu povrsinu si trebao da imas minimum 20 tona.
 
Sa čime da zaštitim arpadžik od insekata pre sejanja? Hvala unapred na odgovoru ::super::
 
Kakav je ovo luk?!Prvi put cujem za sortu Mako Bronzo?!Jel sejao neko?!Mislim da uzmem jedno 100-ak kilograma za glavice pa me zanima?!
1.jpg
 
Koliko se krecu prosecni prinosi crnog luka,setvom u prolece ali iz arpadzika?!Po internetu sam gledao,raznoliki su prinosi i krecu se od 10 tona do 35 tona po k.j,ali me interesuje praksa i neko ko radi, da zna da mi kaze!Imam neku bastu 25-26 ari zvrji mi prazna a uslovi ce biti dobri za sadnju luka u narednom periodu,planiram ovaj Mako Bronz da uzmem jedno 150-180 kg
 
da se nadovezem a neke predhodne postove ,par godina uzastopno sam sejao crni luk makobronz iz semena(baruta) i koliko sam ja upoznat to je sorta nije hibrid i par godina sam i sam proizvodio seme za sebe ,dok prosle i pretprosle godine pojavio se poboljsani crni luk makobronz sa imenom vitez koji je hibrid (seme barut) sto se tice njeg i jednog i drugog izuzetno rodan stabilan sa prinosom dobro uvijen i nema sanse da se oguli glavici na belo ima par slojeva lista,tanak vrat i zbog svega toga izuzetno dobar za skladistenje i duze cuvanje ,najveci prinos koji sam ja sa njim ostvario bio je 50000 kg ili ti 5 vagona prodatog luka na 1 hektar, ali to mi je biolo samo jednom potrefila se godina od pocetka do kraja ,da napomenem bez obzira na godinu posedujem i koriistim zalivne sisteme u prizvodnji ali nist dok i bog nas odozgo malo pogleda i pomogne i on
 
e ovako, interesuje me kako da proizvedem seme crnog luka? usadim glavicu i kad ona pusti gore na vrhovima ono seme sta treba dalje raditi?

- - - - - - - - - -

nema nikoga ni ovdje :D
 
Nazad
Vrh