Claas

Arion ima john deere motor sa 4 ventila i svim filterima, dpf, egr, addblue

Case nema nista od tih prigusivaca al mislim da se to lako poskida
 
Uffff jako za*ebana utakmica i postavio si jako tesko pitanje. Zamislio sam sebe da sam u ovom trenutku u tvom polozaju i mogu ti reci da ne bi znao ni sebi odluciti. Moras da isprobas oba traktora i da vidis koji ti vise lezi. Probu Pume 155 ti mogu namestiti kod mene u selu ako nemas blize. Za Ariona se snadji. Meni su oba traktora TOP i neces pogresiti bilo koji da uzmes.
 
Jedno sam odlučio, mora prednje ogibljenje da ima.
John deere 6155m je 115.000 al od opreme nema po meni ništa.
New Holland je isti traktor kao i case ali mi je u kabini naspram case "jeftin"

Cene novih nisu normalne, al sto je najgore nisu ni polovne masine vise "dostupne"

Pameti nikad dosta..
 
Drugari su uzeli na sajmu Arion 630.Stigao je prošle nedelje, autopilot, prednja hidraulika, prednji teg, ogibljenje, set uskih točkova...ako sam dobro skontao cena je 17 miliona dindži.
 
Jedno sam odlučio, mora prednje ogibljenje da ima.
John deere 6155m je 115.000 al od opreme nema po meni ništa.
New Holland je isti traktor kao i case ali mi je u kabini naspram case "jeftin"

Cene novih nisu normalne, al sto je najgore nisu ni polovne masine vise "dostupne"

Pameti nikad dosta..
Taj JD 6155M je prosle godine na sajmu kostao 105 hiljada...e sad ne znam sa kojom opremom?...
 
Uff,teško pitanje i odluka. Jedna velika prednost Pume je to što nema te gluposti vezane za izduvne gasove koje znaju čoveku da pokrenu živce i zgade traktor. Prednje ogibljenje obavezno,ogibljena kabina je poželjna. Priprema za navigaciju je dobra ako idete na original navigacije,nisam siguran da li ove lakše (jeftinije)dostupne navigacije mogu iskoristiti tu pripremu. Ima tu mnogo sitnica e sad ko šta želi. Za koje poslove planiraš da ga koristiš?
 
Uff,teško pitanje i odluka. Jedna velika prednost Pume je to što nema te gluposti vezane za izduvne gasove koje znaju čoveku da pokrenu živce i zgade traktor. Prednje ogibljenje obavezno,ogibljena kabina je poželjna. Priprema za navigaciju je dobra ako idete na original navigacije,nisam siguran da li ove lakše (jeftinije)dostupne navigacije mogu iskoristiti tu pripremu. Ima tu mnogo sitnica e sad ko šta želi. Za koje poslove planiraš da ga koristiš?
U pravu si. Ti "gluposti" u startu znacajno povecavaju cenu traktora a posle isteka garancije kada pozelis da ih iskljucis opet treba da se plati jedna lepa suma da bi iskljucili ono sto si papreno platio a nije ti trebalo.

Pumina kabina je SA ogibljenjem i mislim da i ne moze da se uzme bez. Mozda su nekada davno postojale kabine bez ogibljenja na Pumi ali sada vise ne verujem.

U ovom slucaju ne navijam ni za jedan od ova dva modela jer su oba dobra. Jedino mogu da kazem da kod mene taj motor koji nosi i Puma ima 9500 sati i maltene je u istom stanju kao kada je izasao iz fabrike.
 
Uff,teško pitanje i odluka. Jedna velika prednost Pume je to što nema te gluposti vezane za izduvne gasove koje znaju čoveku da pokrenu živce i zgade traktor. Prednje ogibljenje obavezno,ogibljena kabina je poželjna. Priprema za navigaciju je dobra ako idete na original navigacije,nisam siguran da li ove lakše (jeftinije)dostupne navigacije mogu iskoristiti tu pripremu. Ima tu mnogo sitnica e sad ko šta želi. Za koje poslove planiraš da ga koristiš?
Prevashodno za teže poslove, ali najradje za sve..
 
Nazad
Vrh