Claas

prednji su 28 a zadnji 44 cola, da da to je bilo naj jednostavnije , kad sam ovo poceo praviti onda sam konacno nabaso na tvoje slike i vidio da to funkcionira tako da sam znao da sam na pravom tragu i da sam bog dao odma uspio naci te slike ustedio bi pravo na vremenu i kemijanju.... ni sad nemogu naci di su te tvoje slike u kojoj temi da ga hebes...
 
Jel hoces da ti posaljem sve slike adaptera sto imam?

Koji su tvoji glavni tockovi na traktoru? Ja sam prosle godine koristio 16.9 38 uz one moje siroke ali sam resio da pazarim te uske da bih mogao da ih koristim za nesto drugo kasnije. Uz moje tockove idu uski 32 i 48 coli.
 
340/85/38 i 280/85/28 cini mi se za zadnje sam sto posto siguran a za prednje bas i ne mada sam skoro kupovo jednu novu gumu ali se zbilja nesjecam mada sam ove gume kupio od druga koji je imo axosa ko tvojeg i bile se org a i meni po visini pasu radi vuce i svega tako da ugodno sa korisnim, mada ja sa svojim idem u redove soje -repe ali podosta u knap zato sam se odlucio za ove uze a i povoljno je bilo tako da ugodno sa korisnim i jos sad ovo kad sam napravio to je po meni sigurno ok investicija, moze pošalji slike svakako, koliko si ti pravio razmak izmedzu kotaca..??
 
Nisam merio razmak izmedju tockova ali znam da mi je spoljna mera 3.5 metra. Tvoji tockovi su 13.6 38 i 11.2 28, kao uski koje sam ja koristio.

dsc1540.jpg
dsc1511.jpg
 
@Sremac88 kako smes da stavjas tudje slike sa fejsa gosp. Agoston Imre ......moze da te tuzi za izdavanje garaznih tajna.....salim se naravno bas sam hteo da pitam vlasnike Claas Axion serija da protumace ovo pucanje dela menjaca, inace na komentarima pise da taktor nista posebno nije radio , samo je orao neku ritsku zemlju :sta:, Imre mi je dobar prijatej pa cu ga pitati sta se zapravo desilo da se traktor od skoro 200 ks i preko 100 k eura ovako nesto uradi, a jos ni kredit svoj nije isplatio....
 
Uzmes kredit za takvu masinu od 100000 evra imislis na kredit samo ,kao kupio si masinu da ne razmisljas i taman kad istekne garancija bum kvar.Kod nas u selu jednom coveku je odmah nakon isteka garancije otisla jedna osovina ali posto je sa gazdom u dobrim odnosima popravka mu je odradjena o trosku almexa.Pitam se samo na stace ti traktori liciti posle 10000 casova rada,nekako su mi mekani,ali izgleda da sve sto se sada uradi je nekako kratkotrajno....Osim Fendta......:ppozdrav:
 
Ne razumem zasto kritikujete kvalitet Claas traktora, samo je puklo kuciste ali su zato zupcanici i sklopovi svi na mestu...
 
desava se i na boljima, buraz moj vozi fendtove kod todorica pa su na jednom 820 stavili treci motor, tako da sve je to isto jedino je razlika si baksuz ili nisi a sve se pokvari... drug ima 6820 sa auto power mjenjacem... grunio mjenjac drugi puta(ima u ranijim postovima pisao sam o tome) steta prava sitnica 150 000 kuna iliti zeru manje od 20 000 eura, cete dalje da nabrajam ili.....
 
Hvala na takvim traktorima. Ni auti danas nisu bolji. Nijedan danasnji nece izdrzati 10-15 godina da se neraspadne....
 
Nazad
Vrh