Claas

Ako ne duva vetar onda bude zamo zadnji deo ovakav a ako duva onda je svaki put ovakav. Uglavnom operem svaki dan samo prozore i vozi dalje jer nema smisla prati ga jer ce u u roku od nekoliko minuta biti isti. Danas je opran iz razloga jer je bilo toliko blata na njemu da je tesko isla rucica menjaca i nisam mogao da iskljucim blokadu diferencijala, a treba i da ga podmazem.
 
Sa ovogodisnjeg sajma.


img6956.jpg







img6957.jpg
 
A zato što imamo mali sjetvospremac, a bilo je mjesta gdje ni rotodrljaca nije ništa mogla napraviti kolike su buse bile, je sporije, ali ljepše napravi. :ppozdrav:
 
Jesmo, tri hektara smo jedan dan orali, a drugi odmah sijali soju, a koliko će usitniti ovisi o zemlji, na dva hektara je išlo bez problema, usitnilo odlično, dok na ovaj jedan hektar nema sanse, nekakva masna zemlja je i nece, morali smo jednom proci tanjuracom.
 
Interesuje me gde mogu da nađem i skinem katalog rezervnih delova za traktor Claas Axos 340 ? Treba jednom mom drugaru, koji je kupio ovaj traktor nov pre par meseci i već se raspituje i voleo bi da ima i katalog rez.delova.
 
Danas sam vukao neke prikolice sa sojom i slucajno pogledao motocasove na Axosu i slikao posto je interesantna cifra. Traktor ima 4 godine i radio je samo rasturanje djubriva, setvu, prskanje i prevoz.

Kvarovi: posle isteka garancije je izgorela osnovna ploca u koju idu osiguraci i releji ali postoji mogucnost da je nasa greska jer smo prikljucili prikolicu na kojoj je instalacija bila vezana lose. Letos sam morao da zovem elektricara jer nije hteo da pumpa sediste i ispostavilo se da je od truckanja bila oguljena jedna zica koja je resena izolir trakom. To je to..........drugih kvarova nije bilo


5p1zia.jpg
 
Nazad
Vrh