Claas

Sta je bolje od lezajeva na slamotresima, oni obicni drveni ili ona druga fora sa plastikom i prstenom?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Gledao sam.danas neke kombajne neko hvali jedno neko drugo. Svakako bi se uzimali original.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Kod mene su drveni fabrički izdržali 600 sati. Posle stavio od pekija izdržali jedva jednu sezonu. Posle uzimao samo original. Kad sam dogovarao tucana uslov je bio da ima metalne lezajeve na slamotresima. Oni se menjaju mislim na 3k ili na 4k radnih sati...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kod mene su drveni fabrički izdržali 600 sati. Posle stavio od pekija izdržali jedva jednu sezonu. Posle uzimao samo original. Kad sam dogovarao tucana uslov je bio da ima metalne lezajeve na slamotresima. Oni se menjaju mislim na 3k ili na 4k radnih sati...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
I sto je bitno nema ni minimalnog lufta i nema sta da razbije slamotres. I komsija je prosle godine kupio Tucana 320 i trazio je sa metalni lezajevima.
 
Može i na ove naše starudije da se ugradi taj sistem.Menjaju se komplet osovine, ležajevi i nosači slamotresa.Ko ne planira da menja kombajn isplati se uložiti u to planinarenje.
 
Ja sam hteo to na avera. Pitao u almexu jedna osovina sa ležajevima 180.000 din...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ima tacna procedura montaze lezajeva koja mora da se ispostuje da bi sve bilo ok. Dvojica urade zamenu za dan bez da zure.
Dva lezaja su bila onako, malo losija dok je ostatak mogao jos dosta. Doka od lezajeva na kojima se vrte osovone jedan je bio bas los, a i ima ih 4.
Nije nista komplikovano, al ima malo fizike.
 
Kome treba slobodno nek pise na pp. Sve cu objasniti vrlo rado. Ovako se bojim da ce ostati zaboravljeno na ovoj stranici, a da ce oni kojima treba ponovo pisati na pp, a i ako krenem u objasnjavanje uvek ce biti onih koji bolje znaju :osmeh:
Ovako na pp i nema problema.
 
Nazad
Vrh