Claas

Kokretno Mega 204 moze da uradi 3 kj/ h, jeftinijaje za odrzavanje e komeje to Malo uzece nesto sa 6 slamotresa uz oba ezan APS.
 
Milovane mozda po jacini motora Leksioni imaju 8 Sina na dobu a Mege I Tunkano po 6. Moja Mega ima motor 366 la 163kw.
 
Jeste da imaju vise sina,ali 405 i 410 su dosta kratki kombajni. Vozio sam i 405 i 410 i ne mogu nista vise od mege da urade i imaju manji bunker. 420 i 430 su vec nesto drugo. 405 ima 175ks
 
Poslednja izmena:
I ja do leta moram da menjam kombajn, ovaj moj deda nije vise za ovolike povrsine. Ono sto mora da ima je autocontur i da je do 4.5m. E sad sta uzeti, sa aps ili bez, lexion ili tucano, starije ili novije, jeftinije ili skuplje, budi pametan. Inace, komparacija prideva veliki ide: veliki, veci, najveci, taman!
 
Ne znam kako to da soja više haba kombaj od kukuruza, soja rod 4-5tona po ha a kukuruz 10-15tona po ha (znači 2-3 puta više mase zrna, super za elevatore i spirale), zrno soje okruglo a kukuruza pljosnato sa oštrim ivicama koji cepa sve limove i spirale, održavanje adaptera za soju i kukuruz kao **greška i oko pa plus za kukuruz adaptacija (blinde doba, slamotresa, skupljača zrna, korpa doba a o sečkanju šapurika da nepričam koju slabo ko radi...) a o grmljavini klipova u dobu (udara, vibracija) srećom pa se radi suv kukuruz a da probate malo sa 30-35% vlage da radite da vidite kako to tek dobuje i trpi sve ostalo na kombaju.Ko je nama kriv što nećemo da sačekamo da soja lepo uzri poput vendi, fantasta, beluge... pa se stalno žuri tobož kiša će, pa nek padne, može i posle kiše da se radi ali no.
 
I ja do leta moram da menjam kombajn, ovaj moj deda nije vise za ovolike povrsine. Ono sto mora da ima je autocontur i da je do 4.5m. E sad sta uzeti, sa aps ili bez, lexion ili tucano, starije ili novije, jeftinije ili skuplje, budi pametan. Inace, komparacija prideva veliki ide: veliki, veci, najveci, taman!
Koje su površine u pitanju?
 
Ovako izgleda parcela gde prodje Capello pri 9 km/h i masa pustena kroz secku.

hKPWGQ8.jpg


E da i moj kukuruz nije bio kao ovaj komsijski :osmeh:
 
Toliko radim i ja nešto malo više i to odradi dominator 88 bez problema( pre radila 142), usluge neradim. Sad ako želiš nešto novije i ja se ponekad pitam šta je naslednik dominatoru 88,98.
 
Ma znam ja da odradi, ali bih zbog soje i niskog kosenja uzeo sa autocontur. To mi je bas muka da nisanim i skupljam zemlju, narocito kada je prasina pa se ne vidi lepo... E sad ovi Lexion 400 bas drze cenu. A sad mi prosao tucano 340 za 62000. Pa kad je vec razlika 10ak hiljada da li da uzmem tucana bez aps ali mladjeg, Ili da gledam lexiona i da ostane neki evro...
 
Komso sto skuplje to bolje,evo i ja cu da uzmem jedan pa kad izadjemo na drum da se sklanjaju

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh