Claas

Sta moze prouzrokovati to? Da li moze biti problem baterija u bordu koja je 91 godiste ili negde postoji neki hladan lem? Najbezbolnije je ovo sto Matic kaze da je neki osigurac izgoreo... Osigurace mogu pregledati, ako to nije bateriju svakako ne bi bilo lose promeniti... U svakom slucaju bi bilo dobro ako neko ima kontakt nekog proverenog majstora da mi posalje da bi ga mogao kontaktirati ako zatreba...
 
Ajd da ti pomognem,sta si napisao koliko obrtaja pokazuje da ima motor,jel ti to nije sumnjivo,tebi je druze prosvirao senzor obrtaja motora koji pri punom gasu divlja i pokazuje pogresne i nenormalne obrtaje i obrtaji variraju od minimuma do plafona i zato ti je bord poblesavio,samo skini kablove sa senzora i probaj dal sve radi pa se javi,obrtaji motora ti i nisu bitan faktor,ako bas volis da ti sve radi spremi jednog zelenog stojadina
 
Ne znam kako je kod njega ali kod jednog mog druga na lexionu kad je crkao senzor motora ništa mu nije radilo na kompu jer nije registrovao da kombajn radi i kad ga zamenio sve je proradilo sad ne znam dal bi kod njega ostalo radilo ako bi otkačio taj senzor
 
Hvala na savetu! Probacu da otkacim senzor pa da vidim kako ce se ponasati. Elektricar koji je gledao sve te senzore tvrdio mi je da su svi ispravni i da nije problem u senzoru...
 
Senzori koji idu preko borda ako se i otpoje ostalo če dalje raditi..Ja nisam imao senzor motora jednu sezonu, sve ostalo radilo normalno....

Prije bi rekao da je problem sa strujom negdje,možda slab kontakt,ili nešto unutar borda..Skinuti bord i dobar električar ga zna ispitat.
 
IMG_20191114_095422.jpg

Koji bi ovde alnaser mogao da se uglavi ako neko zna.
 
Kod mene je struja sa njega raskačena i stoji za ukras a koliko sam video po netu hoće kombajn da plane zbog tog anlasera.
 
Matiću Baća neće planut od njega
Nema kud da izbaci varnicu!!!
Bude alnaser od onih starih ber automata nevo onaj crni poklopac kao na 533
Odlična je to stvar!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nebaci anlaser varnicu nego vremenom prozulja plus kabli koji dolazi na anlaser a tom kablu je dugacka linija do kumulatora a obicno prozulja na kraju grla gde su vodilice kroz koje prolazi kabal i eto ti caskom Bum.....ko u maratoncima,ala ga je popravio svaka mu cast
 
Jbg onda dodati još jednu sklopku za masu samo za njega, pa kad treba daš mu masu i nek POVRAĆA

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh