Claas

Dali neko ima iskustva sa dominatorom 85, hocu da predjem sa zmaja na clasa , pa me interesuje na sta da obratim paznju pri kupovini. Nasao sam jednog zapusten je malo ...
Imam ga ja vež godinama. Imaš dva tipa sa običnim menjačem i sa revermatikom( bar mislim da se tako zove),druga stvar što se meni ne dopadaje promena broja obrtaja doba i kod mene je na ulje i raspon je od 600 na gore ali u praksi je 700 i ne može niže pa ako planiraš kukuruz traži sa onim mehaničkim menjačem tj kombinacijom lanac i lančanika. Kombajn je 5 slamotresa i prilično ima veliki kapacitet u odnosu na zmaj,o nekom komfornu ni reči isto ti ko zmaj.Moj je mercedesov motor,oko 10 l po kj ‚,mereno više puta,suncokret ide i niže.Pitaj šta te još zanima.
Moj se otplatio jedno 4 puta,iskreno skuplje me je izašao transport iz CH nego on.Ranije smo radili usluge kod par drugara ali sad smo izbacili jel imamo dosta naše pa se mučenik naradi dosta.nemam z akukuruz koristim ga samo za soju,pšenicu i suncokret.
 
Zbog potrošnje.Moj je isto tako trošio 10 l po k.j prosek bez obzira koju kulturu radi.Kada sam skinuo dizne i odneo kod bošiste svih 6 pišaju.Nakon zamene uložaka potrošnja se drastično smanjila.
 
Bio mi Milovan pre neki dan pa mi pričao za dizne doduše kod 1221 ,baš sam ga pitao kako je proveravao ,kaže skinuli kad ono pišaju,ja nigde i nikada nis do sada od 2003 kad sam došao na selo nisam proveravao za dizne.Moraću se pozabaviti time na zimu,hvala za savet.
 
Koliko su skupi delovi za clasa, ajd na primer paprika jedna za kosu , ili lanac u transporterima za ovrsenu neovrsenu masu , lezaj bubnja i sl.
 
Koliko su skupi delovi za clasa, ajd na primer paprika jedna za kosu , ili lanac u transporterima za ovrsenu neovrsenu masu , lezaj bubnja i sl.
Delovi su poprilično skupi gde god mogu da se zamene delovi jeftiniji ja uzimam jeftiniji deo.Mislim na one potrošne delove kao sto su noževi kose,dupli prsti,lanci,neki lezajevi,neki kaiševi,hidraulicna creva itd.Dok ima stvari koje nebih smeo sem originalnog dela da stavljam a to se odnosi na srce kombajna delove bubnja,bitera drvenih lezajeva slamotresa,delove za sečku.
 
Ja sam probao kako originalne tako i zamenske delove kao i remenje i video da original nije uopšte skup spram onoga što nudi.Ugradiš deo i ti si zaboravio na njega, to je posebno izraženo kod remenja.
 
Ja imam sve original kajseve na kombajnu,u suncokretu mi je pukao kajs od ves masine na hladnjaku i uzmem od neke kosacice kajs na brzinu da nebi isao do almexa,taj kajs je vec ispucao,posle 2-3 meseca,tako da sam bacio pare za taj kajs,koliko god da je jeftin ne isplati se
 
Pocela priprema
IMG_20191107_104444.jpg
 
Maticu kom Bosisti si nosio dizne. Ja sam promenuo 3 majstora i sa jednim nisam odusevljen. Jedan 539 trosi kao upaljac i ima snage. Drugi ima nijansu vise snage ali srce kao lud. Radjene su dizne pre 200 sati i opet je krenuo trositi kao virovi u rezervaru. Smatram da za 200 sati ne smeju se pohabati ulosci.
 
Jel ima neko iskustva sa Bordinformatorom? Meni u Dominatoru nešto počeo da brljavi, ne pokazuje mi brzinu kretanja, sumu hektara, ništa od toga oko učinka, blinka mi lampica od vetra i pišti iako je sve u redu i vetar radi normalno, pokazuje mi i veći broj obrtaja doba za oko 200, a broj obrtaja motora pokazuje od 6-9.000 na punom gasu... Senzori su dobri, gledao ih je električar i kaže sve u redu... Šta bi tu mogao biti problem? I naravno ako neko ima preporuku za nekog ko se u to stvarno dobro razume i može da reši problem..
 
Jel ima neko iskustva sa Bordinformatorom? Meni u Dominatoru nešto počeo da brljavi, ne pokazuje mi brzinu kretanja, sumu hektara, ništa od toga oko učinka, blinka mi lampica od vetra i pišti iako je sve u redu i vetar radi normalno, pokazuje mi i veći broj obrtaja doba za oko 200, a broj obrtaja motora pokazuje od 6-9.000 na punom gasu... Senzori su dobri, gledao ih je električar i kaže sve u redu... Šta bi tu mogao biti problem? I naravno ako neko ima preporuku za nekog ko se u to stvarno dobro razume i može da reši problem..

Ti si sam sebi odgovorio sta je problem,jel treba nesto dalje da ti pricam,ako treba reci,.......
 
Nazad
Vrh