Claas

Bacili ste Stanišu u bedak sa onim godištima i čudima, na kraju će ispasti da je kupio Univerzala ::namigivanje::, i mene isteresuje kako to čudo izgleda. :D
 
vewtb8.jpg

2a6pojc.jpg

evo slika claas SF 1959g
 
Stanisa je napisao(la):
Nema istu kabinu kao ovi drugi i kupljen je direktno od seljaka koji ga je kupio novog kod glavnog uvoznika Claasa u Svajcarskoj.
u prevodu ima noviju kabinu, a tako sta je samo 108 vx. koliko znam nema 106 vx...
nema slika, ko cenam resiti ovu dilemu?
 
U pravu ste noviju kabinu imaju 88vx, 98vx i 108 vx i kod nas je odomacen izraz za tu kabinu lexion kabina.Ovi modeli su se proizvodili od 1998. do 2000. godine.
 
@danger
Hteo bi da nabacim taj mehanizam za povrat mase, dali se to moze naci kod nas? Dali bi se to moglo resiti i ne originalnim delovima, recimo anlaser i zamajac od nekih kola u sustini je to to , ne?
Dali to ima kod tebe na D98?
 
Evo ako mogu ja da odgovorim umesto Dangera.
To i jeste anlaser, ali malo veci i montira se na osovinu za pogon hedera.Takodje se moze montirati i hidromotor.

14jns0n.jpg


Ako imate jos neko pitanje oko ovoga slobodno pitajte

Pozdrav
 
da to je ta slika,montirano sa desne strane gde je pogon za kukuruzni heder gde se kardan uzubljuje,kod mene to nema,nije fabricki stavljeno,nije to losa stvar samo ja neplaniram to da montiram jer nemam problema sa tim i zagusivanjem,samo treba biti umeren u teranju i nema problema,mozda kad bi i radio bi stavio hidro,kolega na medionu ima hidro,nevuce mi se instalacija i debele zice sa kumulatora(sto bi reko ciga) nedaj boze da negde procese od dizanja i spustanja hedera,ovako treba prekidac u kabinu,sa desne strane ispod kabine vec ima tih elektro ventila za hidrauliku pa dodati jos jedan na tu liniju i dva creva do hidromotora i to je to,mada je kolega na djuriku 1620 stavio od nekog varburga anlaser i zamajac i kaze da radi,u svakom slucaju kombaj treba terati onoliko koliko moze da proguta a sve vise ot toga je silenje masine mozes ti njega par puta odgusiti anlaserom ali ako tako nastavis roknuce tu i nesto drugo pa dzabe i anlaser onda ako ga skrkas,nije problem u anlaseru vec u kombajneru
 
U pravu ste Danger da nema potrebe za ovim uredjajem kod pravilno i umereno vozi kombaj.Inace je ovaj uredjaj standardna oprema kod novijih kombaja dok je kod starijih bila opcija.Cesto se desavalo da anlaser izgori zbog dugotrajnog koriscenja istog.On se uglavnom koristi kod zagusenja bubnja, ali nista od toga dok se rukom ne odgusi.Drugo korisnici su ga koristili dok je bio ukljucen heder pa im je stradao anlaser.
 
moja iskustva su svakakva, kad usev stoji, ok je, ali kad ima pologa, to ume biti malo :udri: ja sam pšar puta zaglavio nas DF ali sta da se radi, nisam neki ogroman expert za teranje, ali se snalazim, i kad caletu dokurci, malo ga zamenim, na sat-dva ali lepo bi bilo imati to za takve slucajeve, kad se dogodi propust, kao meni...
 
Sto se tice ruke, moji kombajni se nemogu pozaliti ali znajuci da sad imam extra mali heder ja moram ga poterati brze da neradi prazan jer ni prazan kombajn nece raditi lepo a to verovatno znas.
Nego mene sto muci je to da se u soji , isprepletana se gomila, zna zagusiti NE kombajn, bubanj nego odmah u ustima grlu stane i netreba puno, okrenem par puta da izbaci iz usta i teraj. To se ne desava cesto samo kad je povaljana soja u razlicitim smerovima a brzinu moram malko povecati zbog sirine hedera. Sve u svemu nije mi neobhodno ali bi mi dobro doslo a sto se tice instalacije to je cak i bilo na ovom kombajnu dok nije stigao do mene, ostao je prekidac koji nisam znao cemu sluzi i prateci instalaciju... to je to, cak i automat ostao.
Hvala svima na odgovorima. Ako moze malo vise podataka o tome patentu na koleginom DD.
 
u svakom slucaju nije lose imati taj deo opreme koji moze nekad da posluzi da se nesilazi iz kabine,kod mene taj deo price nije fabricki uradjen iako neki modeli iz 88 god. to imaju,u svakom slucaju da je bilo 10 kombaja u ponudi i da sam mogao da biram uzeo bi normalno kao i hidro pogon ali ja sam bio u situaciji da uzmem ponudjeno a prioritet mi je bio od tog ponudjenog da izaberem naj ocuvanije i najzdravije tako da taj deo price sa anlaserom je bio sasvim nebitan,dzaba anlaser ako je ceo kombaj izdrndan i necuvan,sto se tice kolege i dd(djuke)nisam slikao al to ti je prosto resenje i imas gore okacenu sliku od panonstiba,napravi prirubnicu kod strugara koju ces navuci na osovinu grla gde se utacinje kardan kupis od nekog auta zamajc i anlaser i eto,samo pazi na smer anlasera a mislim da i to elektricar moze da uradi samo se zameni polaritet i eto,ja uglavnom bez toga mogu,mislim da to nije vredno novaca da ako ti se u sezoni i dogodi da eventualno dva puta sidjes i rucno odgusis ispod lanca grla ili spirale hedera,usput protegnes noge a mozda i bacis pis ako ti je piva proradila,meni se prosle godine samo jednom dogodilo u soji koja je bila prljava do srzi pa je puz uhvatio puno debele mase onog cicka i kojecega pa mi je puz proklizao na kvacilu i sisao dole uhvatio za prste puza i okrenuo unazad masu bacio i voooozi dalje :cao:
 
Nije problem namontirati i nisam mislio na slike nego pitanje, info. se odnosi na to dali je bitna snaga anlasera, ispod cega ne vredi stavljati, tj dali to uopste igra ulogu, dali ima veze kojom brzinom okrece, precnik zamajca, sta vec... Izvini imas pravo puz proklizne a ne usta ko sto sam naveo u proslom postu.
 
Zavisi koji je kombaj.Mislim da ce dovoljno biti i od nekog automobila, ali bi trebalo koristiti i venac od tog automobila kako bi bilo pravilno uzubcenje.Jedino povedite racuna o elektro instalaciji i velicini poprecnog preseka kabela da nebi dolazilo do pregrevanja instalacije.
 
Nazad
Vrh