Claas

Milton

Član
Učlanjen(a)
31 Avg 2014
Poruka
347
Znam ja kakva je to rabota i taj lezaj sam platio u almexu 15000.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.494
Izgleda da ću ga i ja platiti toliko na istom mestu jer niko nema takav ležaj u C4 varijanti.Ne deluje da je loš i potrošen.Ima lufta ali to je normalno za C4 jer mu je povećan zazor.Hardijev zglob je dobar a i on košta oko 20.000 u originalu.

Milton

Član
Učlanjen(a)
31 Avg 2014
Poruka
347
Tako nesto oko 20 ili cak 25000 je bio i taj gumeni jajovod kad sam ga menjao i uzeo sam i nove sarafe M18 i obavezno ih zalepio loctitom, a lezaj mora taj c4 koyo u claas kutiji ili opet skidanje posle zita. I proveri dosjed lezista lezaja u zvonu kad je vec dole.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.494
Nisam skidao zglob sa nosača pa neću menjati šrafove.Loctite ide obavezno.Rasturio sam sve da promenim trožilni remen pa kada se već patim ajde da proverim i stanje spojničke,ležaja i zgloba.

Milton

Član
Učlanjen(a)
31 Avg 2014
Poruka
347
Ma naces ti tu jos stvari za popravak koliko oces, npr. sigurno ima lufta spaner kaisa od h. pogona I onaj odozdo za kais vrsalice pa to u radu trese ko ludo. Ja sam te caure pravio od poliamida I zaista dugo traju.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.494
Jasno mi je sve.Klimaju se oba španera.Ležajeve u remenicama sam zamenio jer su bili strašni.Srediće se sve,ne vredi drugačije.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.494
Kod Deje je promenjen a čeka ga zamena ovog remena čija je cena sitnica.U Jarkovcima samo kažeš da li želiš Japanske,Teheranske,Američke...i odma' bude. :haha:

Milton

Član
Učlanjen(a)
31 Avg 2014
Poruka
347
Ja sam to prosle godine radio na megi 204 i sad ne znam dal je kod nje taj lezaj veci ili isti al motor je om366la. I znam da je placen 15000 ili sam nesto prezubcio I jos spojnica I svi kaisevi sa zvona I ona dva dugacka za grlo I sensor obrtaja ukupno bilo nesto oko 2000e.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.494
Na 366LA motoru je veći ležaj.Tačnije 6311 C4 koji košta 10.500 dinara trenutno u Almexu,baš sam danas pitao.Hardijev zglob je kod njih 19.000 dinara.Kaiš sa motora na biter je 28.000 dinara...

Milton

Član
Učlanjen(a)
31 Avg 2014
Poruka
347
Dobro tu sam negde onda :osmeh: bitno da si uzeo pravi lezaj koji traje jer nema podmazivanja, taj kvar lezaja sam otkrio tako sto je stalno pucao nosac od rezervoara za ulje hidro pogona. I sto puta sam ga vario I pojacavao I stalno je pucao od vibracija I kad sam promenio taj lezaj sad ide I bez nosaca :haha: a morao sam I praviti ove djozle druge jer se I one pojele.

Poslednja izmena:

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.494
Nije ovde bilo vibracija nego sam otvorio da vidim šta ima unutra :haha: tj.kopkalo me u kakvom su stanju spojnička,zglob i ležaj a pošto sam kurate sreće bolje sprečiti nego lečiti.
Nikola potpuno identično sredstvo. :haha:

cipu_84

Član
Učlanjen(a)
14 Feb 2014
Poruka
116
Da li je neophodan treći hidraulicni cilindar za Claas Mega 202 da bi nosio 6 redni kukuruzni adapter?
Ima neko da proda, ili gde bih mogao da ga nabavim, od kojeg drugog Claasa Dominatora odgovara?

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока

Vrh