Claas

064 2166557 ovo ti je jedan,drugi je mansa u jakoj velikoj guzvi uvek ako niko ne okaci broj potrzicu ga ja, a treci otac i sin koji su najbolji i najskuplji ne zmnam dal rade posto je cale od tog lika u krevetu explodirala mu boca
Ti treći kako je naveo Deja su i meni radili ako se nevarm iz Sremske ulice se ulazi u njihovu a kuća je na ćošku.
 
Jel problem nastao posle zamene pumpe ili pre.....
da nisi okrenuo ventilator naopacke slucajno.....
jel ti cist hladnjak,pregledaj lampom da nije prljav pa ga iskesiraj spolja
sto se tice glave....ako se creva nenaduvavaju i ako nemoras da dosipas vodu(netrosi) onda nemoj otvarati motor,prvo hladnjak gledaj,najbolje ti je ako moze da se otvori,propere sace i vratis svoj nazad
 
Ti treći kako je naveo Deja su i meni radili ako se nevarm iz Sremske ulice se ulazi u njihovu a kuća je na ćošku.

I ti u sremskoj su otac i sin al je deja mislio na caneta i dzigija..marko se sin zove,firma je var-mont..radio sam na oba mesta i bilo je dobro al za ove druge mogu da garantujem a i skuplji su..

- - - - - - - - - -

Danger je u pravu..kreni od hladnjaka..
 
Komplet sace menjaju ili samo blindiraju?

Ikarterm menja komplet sace

- - - - - - - - - -

Jel problem nastao posle zamene pumpe ili pre.....
da nisi okrenuo ventilator naopacke slucajno.....
jel ti cist hladnjak,pregledaj lampom da nije prljav pa ga iskesiraj spolja
sto se tice glave....ako se creva nenaduvavaju i ako nemoras da dosipas vodu(netrosi) onda nemoj otvarati motor,prvo hladnjak gledaj,najbolje ti je ako moze da se otvori,propere sace i vratis svoj nazad

Kad sam menjao vodenu pumpu skinuo sam hladnjak oprao ga puromatom i posle kompresorom detaljno izduvao. Ne naduvava creva,a vode potrosi 2-3 litre na 5 dana,ali mislim da je to zato sto nemam termostat.
 
Ikaterm je skup do bola.......
ako trosi vodu ondak to moze svasta da bidne,jel imas sliku termostata kako izgleda....?
 
Pa mogu sutra da uslikam. Kupio sam u Simplexu Mahle je proizvodjac.

- - - - - - - - - -

Preterao sam,manje vode potrosi,mozda 2litre za celu zetvu (200kj)
 
Milovane. Nebi da te zbunim ali kad si spomenuo termostat. Neznam dali je isti kao na OM 360. Na 360 je element koji propušta vodu dupli. Na istom pravcu kretanja jedan otvor otvara a drugi zatvara. Kod mene je tako i ja ga skinem jer je zaglavljivao. Odmah je počeo dizati temperaturu. Moglo je to da ide ali uvijek na rubu dopuštenog. Stavio sam termostat i temperatura je dobra. Znači nije samo zbog neispravnosti već izgleda da nemože bez termostata. Valjda ne usmjeri vodu kuda treba.
 
Kada je hladnjak pun salitre, cim ispustis vrelu "vodu" curi rdjavo van, ako ti drzis antifriz ne vjerujem da se mogao poštopati, čisto ne vjerujem ne znam .. :sta:
 
Milovane. Nebi da te zbunim ali kad si spomenuo termostat. Neznam dali je isti kao na OM 360. Na 360 je element koji propušta vodu dupli. Na istom pravcu kretanja jedan otvor otvara a drugi zatvara. Kod mene je tako i ja ga skinem jer je zaglavljivao. Odmah je počeo dizati temperaturu. Moglo je to da ide ali uvijek na rubu dopuštenog. Stavio sam termostat i temperatura je dobra. Znači nije samo zbog neispravnosti već izgleda da nemože bez termostata. Valjda ne usmjeri vodu kuda treba.

Zato sam i rekao da uslika,prostim jezikom ima dvofunkcionalni termostat i obican,dvofukcionalni termostat ima u donjem delu jos jedan sesir i kad je u pitanju ta vrsta motor nemoze da ima dobro hladjenje kad je izvadjen termostat jer bez njega mulja vodu unutar blok glava i nema snage da salje vodu kroz hladnjak i pri opterecenju motora dolazi do grejanja motora jer nema dobru cirkulaciju,znaci ako je termostat i neispravan mora se staviti drugi,nikako bez njega.....
taj termostat kad je zatvoren vodena pumpa mesa vodu kroz blok i glavu(kroz onu alu cev koja ide levom stranom glave iznad izduvne gr. na om352 352a,kad termostat otvori donji deo termostata zatvara rupu kroz koju cirkulise voda u glavi i krece mesanje vode hladnjak blok glava hladnjak,tako kad se termostat izvadi onda je cirkulacija oslabljena kroz hladnjak i vise motor mulja u sebi i dolazi do grejanja
 
Palo mi je i to napamet,da kad se izvadi termostat smanji se pritisak,tj. Slabija je cirkulacija.
Ali opet meni se grejao i kad stavim termostat
 
Koliku je radnu temperaturu pokazivao sa i bez termostata?

U zitu u najtoplijem delu dana na 3/4 to je nekih 87 C (merio je brat dok ja vrsim,skine cep na hladnjaku i ubaci sajlu od mehanickog i prati) . I kad mi predje 3/4 ja onda usporim,a nekad cak i stanem smanjim gas i onda ga ohladi jako brzo,zato sto nema termostat.
 
ako termostat ima dve funkcije onda nemoze da radi bez njega,u krajnjem slucaju da se zacepi kanal izmedu pumpe i kucista termosta i onda radi ali nije bas zdravo ipak treba da bude radna temperatura
 
20170129_115415.jpg


- - - - - - - - - -

20170129_115427.jpg


- - - - - - - - - -

20170129_115431.jpg


- - - - - - - - - -

3edfab529397291.jpg


- - - - - - - - - -

20170129_115445.jpg


- - - - - - - - - -

20170129_115449.jpg


- - - - - - - - - -

To je termostat od Kombajna
 
Nazad
Vrh