Claas

Pozdrav svima. Hocu da ugradim klimu na kombajn. Da li neko zna neki dobar servis za ugradnju?
 
Da li neko moze da mi kaze na koliko steluje ulaz, izlaz korpe za suncokret, i sta moze da bude razlog da kombajn vraca puno na povratnu masu a sita su otvorena koliko treba ? :D
 
kod mene na dominatoru sam stelovao sve po katalogu,jedino sto je suncokret bolestan ove godine i onda su nam ogromne primese i to svim kombajnima kod nas u ataru, od zmaja do lexiona.
jedino probaj da korpa bude sto vise otvorena i vise otvoreno donje sito. meni pise u katalogu da korpa ide od 6-12 rupe,ja sam je stavio na desetu i radi super,jedino kad su zelenije glave,onda je zatezem prema sestici.
 
Možda je već pisano o tome, ali moram pitati: da li neko zna ko pravi ili gde mogu da se nabave "sanke" koje obaraju ovršenu stabljiku kako ista ne bi oštetila gume kombajna? U pitanju je kukuruzni adapter conspeed 6 redova. Hteo bih da zaštitim gume u vršidbi.
 
Možeš da ih nabaviš to jest kupiš u almexu original koje koštaju papreno ili da praviš neku improvizaciju. Ja sam na mom capelu ugradio, pravio mi čovek iz Bečeja...
 
Moze se sve napraviti po uzorku.Ja kad sam kupovao nisam ima gde da preslikam,jos nije bilo tako u modi,a gume su stigle nove pa nisam hteo da iscepam 600.000...
 
Malo je puno 150evra za komad tako neceg.Pa to nije neka sofisticirana sprava.

U pravu si, ali ako neko neće sam da radi ili u mom slučaju nema vremena sa tim da se bakće ovo i nije puno para. Kad sam tražio ko će da radi drugi majstor mi je tražio 200 evra po komadu plus ugradnja... :ppozdrav:
 
8zli4w.jpg
[/IMG]
evo kako izgleda produzena lula na clasu 88,produzio mi je covek iz gaja jako sam zadovoljan
 
oni su sve odradili skinuli lulu odneli produzili i vratili je,mi smo samo malo pomagali oko montaze i demontaze i to je sve

- - - - - - - - - -

140hu7l.jpg
[/IMG]
 
I jel možeš sad da dižeš u "visoke kade " ? Neznam kako zovete te poluprikolice za rifuzu 25-30t kiperice , ovde ih zovemo "visoke kade " najčešće schmitz .
 
Nazad
Vrh