Cisterne za osoku




Kod mene je ovako.
 
Poslednja izmena:
Pa zar ne može tu da se stavi običan hidraulični klip sa dva creva.Verovatno je jeftiniji.
Teoretski bi moglo, praktično bi trebao dvosmerni klip cca 50eura i još jedno crevo i priključak cca40eura, pod uslovom da traktor ima naizmenične ventile, što moja Rakovica nema i naravno nosač klipa da bi imao gde da se odupre i novi ventil jer postojeći dihtuje i radi samo na klipu. Sve sam to ja izračunao i kupio original...

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
pozdrav svima,treba mi pomoc,ako je neko imao slican problem sa cisternom majevica 3200l.
sa cisternom samo izvlacim vodu iz septicke jame,jama je oko 3.5m dubine,usisno crevo je 7m,pumpa remontovana u backu palanku,zamenjeno sve sto je trebalo,testirana,radi sve kako treba.
problem je sto,ona radi,vuce vodu do pola otprilike,i vise ne moze,veoma retko je napunim,ali treba preko pola sata da radi,ali uglavnom nece.
manometar mi je ranije na - o.5 bari pokazivao tacno kada se cisterna napuni,sada ide i do - 0.7 bari,ali se ne napuni.
usisno crevo od 7m je takodje novo,gumeno.
ne znam vise,sta bih mogao da zamenim,a da proradi,inace je koristim jednom mesecno,po 4 cisterne
 
Pumpa je dobra cim pravi toliki vakum,jedino da je negde nesto zapuseno ili vuce vazduh,da li se oseca da pumpa zapinje kad vise nece da vuce

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
ne zapinje,uvek radi isto,niti se trese,puni sve normalno,samo sto je napuni oko pola cisterne uvek,i vise nece,danas sam probao da ubacim vazduh,da vidim ako negde duva,pritisak sam ubacio oko 0.5 bari,nisam smeo vise :) ugasio traktor da cujem,pritisak stoji na 0.5 ,ne pusta nigde.
 
Onda nemam pojma,može da vuče vazduh i na crevo,da li se čuje negde da šišti kad puniš cisternu
 
Neka čudna cisterna, ako pumpa pravi dobar vakum i nigde ne vuče vazduh morala bi da napuni cisternu za par minuta ili da je zgužva nešto treće ne vidim
 
Bas tako, cudan problem, isprobao sve, i skratio crevo. Jedino sada od cisterne do pumpe ona creva da skinem da vidim
 
pozdrav svima,treba mi pomoc,ako je neko imao slican problem sa cisternom majevica 3200l.
sa cisternom samo izvlacim vodu iz septicke jame,jama je oko 3.5m dubine,usisno crevo je 7m,pumpa remontovana u backu palanku,zamenjeno sve sto je trebalo,testirana,radi sve kako treba.
problem je sto,ona radi,vuce vodu do pola otprilike,i vise ne moze,veoma retko je napunim,ali treba preko pola sata da radi,ali uglavnom nece.
manometar mi je ranije na - o.5 bari pokazivao tacno kada se cisterna napuni,sada ide i do - 0.7 bari,ali se ne napuni.
usisno crevo od 7m je takodje novo,gumeno.
ne znam vise,sta bih mogao da zamenim,a da proradi,inace je koristim jednom mesecno,po 4 cisterne
Koliko ulja za podmazivanje si pustio, nije dobro ako ide puno ulja, zalepe krilca i nece dobro da vuce,smanji podmazivanje maksimalno ili zatvori skroz ventil i pustaj periodicno po malo ulja.Drugo sta ces proveriti je da kada prestane da vuce vodu, ventil kojim regulises dali pumpa vuce ili izduvava gurnes na izduvavanje i cimnes ga nazad.Ulje za podmazivanje pomesaj sa naftom pola-pola
 
Ako je čovek napisao da pumpa drži vakum 0,7 bara onda nije problem u pumpi,ja mislim da negde vuče vazduh,dovoljno je mala rupica na crevu i samo šišti i mota u prazno a da je usis začepljen onda bi se osetilo da pumpa zapinje i ne bi je napunila ni do pola i na kraju bi zgužvao cisternu posle tolikog silovanja
 
Nazad
Vrh